"Moja droga artystyczna". Natasza Urbańska o albumie "Rajd 44"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 16:20
- Ten rajd jest dla mnie taką drogą artystyczną. Do tej pory próbowałam różnych rzeczy i dojrzałam do momentu, że jestem gotowa wyciągnąć z siebie muzykę, która we mnie drzemie - mówi w "Muzycznej Jedynce" Natasza Urbańska. Drugi studyjny album artystki od 26 listopada 2021 r. jest dostępny w sprzedaży. 
Natasza Urbańska
Natasza UrbańskaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Natasza Urbańska 1200.jpg
"Nowoczesna i ma w sobie bluesa". Natasza Urbańska o swojej muzyce

Drugi studyjny album 

"Rajd 44" to drugi studyjny album Nataszy Urbańskiej. Opowiada na nim o drodze zawodowej, jaką do tej pory przeszła. Drodze wyboistej i pełnej zakrętów, a pierwszą metą na niej jest właśnie album "Rajd 44", na którym Natasza odnajduje siebie jako artystkę i twórcę.


Posłuchaj
15:14 2021_11_26 14_30_11_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natasza Urbańska z premierowym albumem "Rajd 44" (Muzyczna Jedynka)

 

Jak przyznaje artystka album został stworzony przed pandemią. -Ona trochę nas wstrzymała z wydaniem tej płyty. Ten brak perspektyw, co się stanie z nami artystami, sprawił, że postanowiłam ten pandemiczny czas wykorzystać na wypuszczanie singli i tym samym zapoznać mojego słuchacza z moim nowym światem - dodaje. 

Droga artystyczna 

Artystka podkreśla, że droga do odnajdywania siebie nie należała do najłatwiejszych. - Mam całą szafę piosenek, których nie chce śpiewać. Musiałam sama dojść do takiego momentu, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i zadecydować o tym, co chcę śpiewać, jak chcę brzmieć, o czym chce komunikować i o czym chce opowiadać moimi utworami - wyjaśnia. 

źródło: Natasza Official/Youtube 

Próbowanie różnych stylów

Na nowym albumie znajduje się 10 utworów, które są nagrane w spokojnym brzmieniu. Natasza Urbańska zdradza, że próbowanie rożnych muzycznych stylów jest dla niej ciekawym doświadczeniem. - - Jest do dla mnie ciekawe, że mogę próbować różnych stylów, się tego nie bać. To tworzy ten cały kolor, który mam w środku, więc dlaczego miałabym nie próbować kolorować muzyką swojego świata, która we mnie jest - przyznaje. 

Natasza Urbańska jest wydawcą, współkompozytorem, współautorem i autorem tekstów piosenek na płycie "Rajd 44". - Coraz częściej sama łapałam za pióro, bo to jest mój świat, to o czym aj chce opowiadać i nie chcę żeby ktoś za mnie wypowiadał te słowa - mówi wokalistka. 

źródło: Natasza Official/Youtube 

***

Dźwięki na płycie w nowoczesnej aranżacji powstały pod skrzydłami Sampler Orchestra ( Stanisław Koźlik, Paweł Moszyński ), znanymi z projektów nominowanych do Fryderyków ( Różewicz - Interpretacje , Marysia Starosta - Ślubu nie będzie ). Na albumie usłyszymy wyjątkowy duet z Maciejem Maleńczukiem, który jest dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają i potrafią razem świetnie zabrzmieć. "Psie łzy" to utwór o tęsknocie i lojalności, wnosi do albumu ducha prawdziwego blues’a.


Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Natasza Urbańska 

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 14.30

ans

Czytaj także

Spełnienie muzycznych marzeń. Debiutancki album Juliana Lesińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:39
"Mieszanka popowych brzmień, emocjonalnych tekstów opatrzonych mocnym i charyzmatycznym głosem wokalisty". Tymi słowami zapowiedziany został debiutancki album Juliana Lesińskiego pt. "Milion nowych szans". 
rozwiń zwiń