Orkiestra na Dużym Rowerze. "Staramy się radować muzyką i śpiewem"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 17:29
- Ten muzyczny projekt łączy kulturę i ekologię - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adrian Zasada, wokalista i kierowca Orkiestry Na Dużym Rowerze. Zespół nagrał właśnie swój drugi singiel "Wrzuć na luz". Dlaczego zdaniem artystów powinniśmy trochę zwolnić?
Orkiestra Na Dużym Rowerze łączy muzykę z ekologią
Orkiestra Na Dużym Rowerze łączy muzykę z ekologiąFoto: Poznyakov/shutterstock

Posłuchaj
08:23 2021_11_29 13_27_26_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Orkiestra Na Dużym Rowerze przygotowuje się do wydania pierwszej płyty (Muzyczna Jedynka)

Orkiestra Na Dużym Rowerze w swoich brzmieniach jedną nogą tkwi w przeszłości, natomiast drugą w XXI wieku. Liczy sobie sześciu muzyków o różnych temperamentach i charakterach, co prowadzi - jak twierdzą - do stworzenia niepowtarzalnego zespołu, który nie kopiuje stylów, a kreuje swoją muzyczną charakterystykę.

- Zespół to tak naprawdę muzyczny tygiel. Jest nas sześciu i każdy podąża w trochę inną stronę, więc rodzą się piękne rzeczy. Jest to projekt muzyczny, ale nie tylko muzyczny, ponieważ łączy kulturę i ekologię. Dlatego staramy się też trochę misyjnie podchodzić do tej sprawy - komentuje Adrian Zasada.

Orkiestra Na Dużym Rowerze to projekt, w którym sześciu profesjonalnych muzyków gra i jeździ na specjalnie dla nich skonstruowanym sześcioosobowym rowerze. - Staramy się manifestować tym, że jedziemy i nie korzystamy z żadnych dopalaczy. Jeśli chodzi o urządzenia, nie generujemy CO2, po prostu jedziemy, gramy i staramy się radować innych muzyką oraz oczywiście śpiewem - opowiada gość Jedynki.

Singiel "Wrzuć na luz"

Niedawno swoją premierę miał drugi singiel zespołu zatytułowany "Wrzuć na luz". - Tym razem chcieliśmy dotknąć trochę innego problemu społecznego, jakim jest ta nieustająca pogoń za karierą czasami za wszelką cenę. Tak zrodził się pomysł na piosenkę. Namawiamy i zachęcamy, aby troszeczkę wyhamować, zwolnić i wrzucić na luz - tłumaczy Adrian Zasada.

- Zapewne każdy indywidualnie ostatnio odczuł taką pogoń za wszystkim. W naszym muzycznym światku wygląda to podobnie. Doszliśmy do takich wniosków, żeby jednak trochę zwolnić, spojrzeć szerzej i zaplanować życie trochę inaczej - dodaje.

Źródło: Big Bike Orchestra/Orkiestra Na Dużym Rowerze, "Wrzuć na luz"

W następnym roku płyta?

Orkiestra Na Dużym Rowerze przygotowuje się do pierwszego większego wydawnictwa. - Jeśli wszystko na to pozwoli, chcielibyśmy wydać płytę już w przyszłym roku, ale zobaczymy, jak sytuacja w kraju i na świecie będzie wyglądała. Mam na myśli, czy będziemy mogli na chwilę zamknąć się w studiu i popracować nad materiałem. Pomysłów jest wiele, mamy sześć osób, sześć temperamentów muzycznych i jest co robić - mówi Adrian Zasada.

W najbliższym czasie zespół zagra także m.in. koncerty kolędowe.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Adrian Zasada (Orkiestra Na Dużym Rowerze)

Data emisji: 29.11.2021

Godzina emisji: 13.27

DS

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Możdżer: to Józef Skrzek jest jednym z moich idoli

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 16:31
Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych - Leszek Możdżer - otrzymał nominację do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio. - Bardzo się cieszę. Wiadomo, że jest to zaszczyt - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leszek Możdżer. Kto zdaniem artysty najbardziej zasłużył na tę nagrodę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tribbs nagrał nową wersję przeboju Elektrycznych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:04
Tribbs (Mikołaj Trybulec) nagrał nową wersję utworu "Dzieci wybiegły" Elektrycznych Gitar i Kuby Sienkiewicza. - Od dziecka byłem fanem muzyki lat 80. i 90., między innymi Elektrycznych Gitar, i dlatego zdecydowałem się na odtworzenie tego utworu - wyjaśnia muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na tej płycie są moje przyszłościowe przemyślania". Krystian Ochman o debiutanckim krążku

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:00
- Obecnie czuję ekscytację, że spełniłem swojej marzenie i nagrałem płytę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krystian Ochman. Zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland" i wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana swój debiutancki krążek zatytułował po prostu "Ochman".
rozwiń zwiń