Marcin Kusy zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 14:16
W czwartkowej "Muzycznej Jedynce", po godzinie 13, gościem będzie Ania Szarmach. Porozmawiamy o nowym singlu artystki. Po 14.20 wyemitujemy ciąg dalszy opowieści laureata Nagrody Mediów Publicznych 2021 w kategorii "Muzyka".
Marcin Kusy
Marcin KusyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ania Szarmach urodziła się 12 lutego 1978 r. w Starogardzie Gdańskim. Jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. W rodzinnym mieście uczęszczała do szkoły podstawowej w klasie fortepianu, uczyła się również gry na saksofonie. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach.  W roku 1996 wzięła udział w programie "Szansa na sukces". Współpracowała z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia KukulskaEwa Bem czy Andrzej Piaseczny. Pod koniec roku 2006 wydała pierwszy solowy album pt. "Sharmi". Później ukazywały się inne płyty: w roku 2010 "Inna", w 2013 "POZYTYWka", a w 2016 "Shades of Love". 26 listopada w serwisach streamingowych pojawił się zupełnie nowy singiel pt. "Dandelions". Zapowiada on najnowszy album Ani Szarmach. Gość audycji, podczas specjalnych warsztatów, szkoli również muzyków oraz wokalistów z całej Polski.

Józef Skrzek pod koniec listopada otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Polskie Radio doceniło muzyka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum z profanum. Jest pionierem rodzimej sceny rocka progresywnego i elektronicznego, basista, multiinstrumentalista, kompozytor zaskakujący i zachwycający słuchaczy już od ponad 50 lat. Muzyk pochodzący z Górnego Śląska (ur. w 1948 r. w Siemianowicach Śląskich) ukończył renomowaną szkołę średnią im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie fortepianu. W 1970 roku został członkiem zespołu Breakout, z którym nagrał płytę "70a". W 1971 roku założył - wraz z Apostolisem Anthimosem i Jerzym Piotrowskim – Silesian Blues Band (od 1973 roku jako SBB).

Zobacz też:

***

Do wysłuchania audycji "Muzyczna Jedynka", w czwartek (2.12) w godz. 13.00 - 15.00, zaprasza Marcin Kusy.

mg

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy Józef Skrzek

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Józef Skrzek: jestem ciągle w biegu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:33
- SBB się czai i czekamy ciągle na Jerzego, czy doleci. A jak nie, to będziemy współpracować z młodymi i zrobimy coś ciekawego w aranżach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Józef Skrzek. Artysta otrzymał nominację do NMP w kategorii "Muzyka".
rozwiń zwiń