Nowy album z piosenkami Kabaretu Jeszcze Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 14:27
Trzypłytowy album zawiera sto piosenek z Kabaretu Jeszcze Starszych Panów, a więc nie tak dobrze znanych jak wcześniejsze kompozycje duetu Przybora-Wasowski. Śpiewają też nowe osoby, wśród nich Marek Kondrat czy Piotr Fronczewski. - Pojawiły się też nowe piosenki - mówi Monika Makowska-Wasowska z Fundacji Wasowskich.
Monika Makowska-Wasowska
Monika Makowska-WasowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Grzegorz Wasowski, syn Jerzego, utrzymuje, że obietnicą napisania nowych piosenek Jeremi Przybora skusił do współpracy niechętnego już do występów jego ojca.


Posłuchaj
06:38 2021_12_012 13_22_51_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Monika Makowska-Wasowska o nowym albumie z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (Muzyczna Jedynka)

 

Monika Makowska-Wasowska przypomina, że album z piosenkami z Kabaretu Jeszcze Starszych Panów kiedyś już się ukazał, ale obecne wydawnictwo zatytułowane "I jak tu nie słuchać" jest pełniejsze. - Tutaj są wszystkie piosenki z "Gołoledzi" - zachwala ["Gołoledź" - spektakl zrealizowany w ramach cyklu Teatr Nieduży Jeremiego Przybory w 1975 roku w TVP - przyp. red]. Jest też zestaw utworów z telewizyjnego programu "Będzie weselej" z Janem Tadeuszem Stanisławskim. - Jest też na tym boksie rarytas, "Piosenka jest dobra na wszystko", przebój Starszych Panów w wykonaniu Wiesława Gołasa - mówi.

Wśród stu piosenek, które zmieściły się na albumie, 72 nie były nigdy dotąd publikowane. Często też są to stare piosenki, ale w nowych wykonaniach.

W niedzielę (5 grudnia) w Ośrodku Kultury Ochoty odbędzie się finał Festiwalu "Piosenka jest dobra na wszystko". - Liczę na to, że młodzież się pięknie zaprezentuje - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Monika Makowska-Wasowska (Fundacja Wasowskich)

Data emisji: 1.12.2021 

Godzina emisji: 13.22

ag

Czytaj także

"Patrz dalej niż widzisz". Jerzy Wasowski dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 17:51
"Zawsze patrz dalej niż widzisz" i "czerwień, kiedy się wstydzisz" to tylko niektóre ze wskazówek, jakie Jerzy Wasowski zawarł w swoich utworach dla dzieci. - Tata uważał, że to najważniejszy dział jego twórczości - mówi Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomenalny Kabaret Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 05:50
- Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj - śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. To oni stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. 
rozwiń zwiń