Kate z nowym teledyskiem. "Nie ma większej potęgi niż miłość"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 16:34
- Teksty do swoich singli opieram o własne doświadczenia życiowe. One mnie budują, czasami też nie są łatwe, ale to mnie hartuje. W ten sposób chciałabym dawać siłę innym ludziom - mówi Kate. Za nami premiera w Programie 1 Polskiego Radia jej najnowszego singla zatytułowanego "Z Tobą tak".
Kate zaprezentowała swój nowy teledysk
Kate zaprezentowała swój nowy teledysk Foto: Lidia Skuza/mat. prasowy

Posłuchaj
09:06 2021_12_03 14_24_58_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kate już na etapie pisania tekstu, miała wyobrażenie, jak będzie wyglądał jej klip (Muzyczna Jedynka)
  • Kate i Marek Kościkiewicz stworzyli nowy singiel "Z Tobą tak".
  • Artystka, pisząc tekst, już wiedziała, jak będzie wyglądał jej teledysk.
  • Trwają prace nad nową płytą. Będzie nawiązywała stylem do lat 80.

Najnowszy singiel "Z Tobą tak" wokalistka stworzyła z Markiem Kościkiewiczem, założycielem zespołu De Mono. W teledysku wystąpił z nią aktor Marek Kaliszuk. - Tekst tej piosenki jest dla mnie bardzo osobisty. Chciałam przez niego przekazać, że nie ma większej siły i potęgi niż miłość. W teledysku przedstawiliśmy opowieść o kobiecie i mężczyźnie, których spotkanie odmieniło życie, dodało mu koloru - komentuje Kate.

- Mój tekst opowiada o pięknej relacji, która wspiera i buduje oraz o tym, że nie warto zaspokajać się marnościami, a miłość powinna opierać się na przyjaźni, wzajemnej mobilizacji i wierze w drugą osobę, nawet jeśli wszyscy inni przestaną w nią wierzyć - dodaje.

Autorką tekstu do singla jest Kate, natomiast Marek Kościkiewicz napisał muzykę. - Zawsze to powtarzam i takie mam doświadczenie, że sztuką jest znaleźć producenta, który pokaże w piosence energię danego artysty i to, co chce przekazać. Marek świetnie się w tym sprawdził. Mimo że jest między nami różnica pokoleń, to bardzo miło wspominam tę współpracę. Mam wielką nadzieję na jej kontynuację - słyszymy.

- To ogromne szczęście znaleźć osobę, która zrozumie intencje, chęć przekazu i cel artysty. Tak, żeby odpowiednio ubrać w muzykę to, co artysta chce przekazać, a także, żeby zrozumieć się w odpowiedni sposób. Wtedy możemy osiągnąć zamierzony efekt. Mam nadzieję, że moi słuchacze i odbiorcy usłyszą tą spójność - twierdzi Kate.

Źródło: Kate/"Z Tobą tak"

Doświadczenia budują i hartują

Kate już na etapie pisania tekstu, miała wyobrażenie, jak będzie wyglądał jej klip. - Teksty do swoich singli opieram o własne doświadczenia życiowe. One mnie budują, czasami też nie są łatwe, ale to mnie hartuje. W ten sposób chciałabym dawać siłę innym ludziom. Pisząc tekst, mam przed sobą pewne obrazy i doświadczenia, które chciałabym przekazać. Oczywiście później weryfikuje się we współpracy z producentem teledysku - przyznaje Kate.

- Moje doświadczenia życiowe mają bardzo duży wpływ nie tylko na teksty, ale również na obraz, który później jest przekazywany w klipie. Tak też jest w tym teledysku. Jestem ze sobą spójna, staram się być autentyczna - zapewnia.

Prace nad płytą

Wokalistka zapowiada, że pracuje właśnie nad nową płytą. - Jestem na etapie nagrywania. Prowadzę również rozmowy z Markiem odnośnie kolejnych naszych piosenek. Przy płycie pracuję z kilkoma producentami - mówi.

Kate nie zdradza jeszcze, kogo obok niej usłyszymy na nowej płycie. - Mam nadzieje, że niebawem zaskoczę państwa. Szykuje się dawka pozytywnej energii, którą staram się wskazać w każdej swojej piosence. Płyta nie będzie skupiona w 100 proc. na jednym rodzaju muzyki. To będzie taka delikatna mieszanka pop, rock i będzie trochę nawiązania do lat 80. - wyjaśnia.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Kate (wokalistka)

Data emisji: 3.12.2021

Godzina emisji: 14.24

DS/mat. prasowy

Czytaj także

Spełnienie muzycznych marzeń. Debiutancki album Juliana Lesińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:39
"Mieszanka popowych brzmień, emocjonalnych tekstów opatrzonych mocnym i charyzmatycznym głosem wokalisty". Tymi słowami zapowiedziany został debiutancki album Juliana Lesińskiego pt. "Milion nowych szans". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy album Kombi. Łosowski: "Minerałem życia" jest miłość

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 09:00
W tym roku Kombi świętuje swoje 45-lecie i właśnie z tej okazji zespół wydał nową płytę zatytułowaną "Minerał życia". - To jest połączenie współczesnej muzyki i tego, co robiłem w latach 80. - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sławomir Łosowski, założyciel grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Szarmach: "Dandelions" to utwór, który powstał z improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 14:53
Ostatnio Ania Szarmach nagrała utwór "Dandelions", który jest zapowiedzią jej nowego albumu. - "Dandelios" to wynik naszej improwizacji i poszukiwań, i tego, że chcę w muzyce czegoś więcej niż do tej pory - mówi w "Muzycznej Jedynce". Utwór różni się od dotychczasowych jej nagrań.
rozwiń zwiń