"Muszę iść dalej, żeby pokazać się szerszej publiczności". Igor Walaszek o solowym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:20
Igor Walaszek to człowiek, który na chwilę zrobił sobie przerwę od sceny, ale nie od samego tworzenia muzyki. Obecnie spędza czas w studiu nagraniowym i pracuje nad solową płytą. Pierwsze efekty już znamy. Jak mówi Igo w Programie 1 Polskiego Radia, jest to utwór "Helena".
Igor Walaszek nagrywa solową płytę
Igor Walaszek nagrywa solową płytęFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka
  • Igor Walaszek postanowił nagrać debiutancką solową płytę. Możliwe, że ukaże się jeszcze w tym roku
  • Nie będzie ona już tak undergroundowa i offowa, jak jego dotychczasowa twórczość
  • Swoją premierę miał już najnowszy singiel Igo zatytułowany "Helena"

Po wieloletniej współpracy z zespołem Clock Machine oraz udziale w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igor Walaszek postanowił nagrać solową, debiutancką płytę. Pierwszym singlem zwiastującym nowy rozdział jego kariery muzycznej jest singiel "Helena".

- Helena to moja córeczka, która skończyła miesiąc piątego stycznia. Jest bohaterką mojej nowej piosenki oraz mojego nowego życia. Odmieniła je totalnie i teraz jest na pierwszym planie - mówi Igor Walaszek.

Gość Jedynki pracował nad tym utworem z Bartoszem Dziedzicem. Jaki pomysł mieli na "Helenę"? - Chcemy pokazać mnie dużo szerszej publiczności, ponieważ w tej sferze, w której wcześniej się kręciłem, czyli undergroundowej i offowej, zostało mi już jakby niewiele do zrobienia. Zagrałem trasy po arenach dla ogromnej ilości publiczności i żeby iść dalej, muszę pokazać się szerszej publiczności. To był nasz plan na tę piosenkę - zdradza.

Posłuchaj
07:30 2022_01_10 14_25_29_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Igor Walaszek pracuje nad solową płytą. Nagrał już singiel "Helena" (Muzyczna Jedynka)

Zrozumieć ten punkt widzenia

Kto kogo przekonywał bardziej? Walaszek Dziedzica do swojego muzycznego oblicza czy jednak to Dziedzic, odpowiedzialny za sukcesy Moniki Brodki i Dawida Podsiadło, postanowił umieścić Walaszka w pewnych ramach?

- Myślę, że zdecydowanie Bartek musiał mnie namawiać, ponieważ czasami ciężko było mi zrozumieć punkt widzenia, który jest totalnie inny w momencie, kiedy robi się piosenkę dla większej ilości ludzi, a nie tylko dla tych, którzy słuchają totalnie offowych piosenek. W takich krótkich piosenkach radiowych trzeba te emocje naprawdę skondensować. To jest rzecz, której bardzo nauczyłem się od Bartka. Jestem mu za to wdzięczny - wyjaśnia Igor Walaszek.

Źródło: Iglo Records/Igo, "Helena"

Kiedy debiutancka płyta?

Igor Walaszek przyznaje, że pracuje nad solową płytą. Zapewnia jednak, że znajdzie się na niej także miejsce dla gości. - Na pewno będzie, ale na razie jeszcze go szukam. Trochę zastanawiałem się, natomiast jeszcze nie wiem. Dlatego, że nie chciałbym, aby ta płyta była taką plejadą gwiazd. Mam dużo znanych znajomych, którzy są uwielbiani, ale jednak chciałbym pokazać przede wszystkim siebie. Chciałbym też, żeby gość był dodatkiem, a nie numerem jeden na płycie - mówi.

- Chciałbym, żeby album ukazał się w tym roku, aczkolwiek zobaczymy… Widać, co dzieje się na świecie i po prostu nie wiem, czy uda mi się skończyć to wszystko. Na co dzień mieszkam w Krakowie, a album robię w Warszawie. Muszę więc pracować dużo zdalnie, a jednak wolę pracę vis-a-vis z człowiekiem. Dlatego mam trochę mniej tych wyjazdów, ale postaram się, żeby płyta była w tym roku - dodaje.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Igor Walaszek (piosenkarz)

Data emisji: 10.01.2022

Godzina emisji: 14.25

DS

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA piosenka

Czytaj także

"Andrzej Nowak od początku miał pomysł na TSA". Wspomina Marcin Kusy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 16:21
W wieku 62 lat zmarł założyciel, kompozytor i gitarzysta heavymetalowego zespołu TSA Andrzej Nowak. - Był niesamowicie ekscentrycznym człowiekiem. Początkowo nieufnym, ale kiedy już kogoś "kupił", to pojawiał się właściwie bezmiar przyjaźni - mówi Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Jak będziemy wspominać lidera TSA?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Lesz zaśpiewała w filmie o Gierku. Przedpremiera utworu w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:21
Dzień przed oficjalną premierą aktorka i wokalistka Natalia Lesz zaprezentowała w "Muzycznej Jedynce" nowy utwór pt. "Gdybyśmy", który został stworzony specjalnie na potrzeby filmu "Gierek". Od piątku (7.01) piosenka jest dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. 
rozwiń zwiń