Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Anna German". "W tym roku planujemy go z publicznością"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 16:01
Ostatnie dwie edycje festiwalu odbyły się wirtualnie. W tym roku ma być jednak inaczej. - Planujemy, żeby koncert odbył się we wrześniu w Teatrze Polskim w Warszawie już z udziałem wspaniałej publiczności - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Aldona Michalak, dyrektor festiwalu.
Anna German była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek
Anna German była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarekFoto: Zbigniew Matuszewski/PAP
  • Głównym celem festiwalu, organizowanego przez Ligę Kobiet Polskich, jest przypomnienie twórczości artystycznej Anny German oraz pomoc uzdolnionej młodzieży w rozwijaniu umiejętności artystycznych
  • - Głos Anny German jest niezwykły i robi wrażenie nie tylko na słuchaczach dojrzałego pokolenia, ale i na młodych wokalistach - twierdzi Aldona Michalak
  • Tegoroczny koncert finałowy odbędzie się we wrześniu w Teatrze Polskim w Warszawie

Aldona Michalak przyznaje, że w ostatnich dwóch latach Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Anna German" był organizowany wirtualnie z powodu pandemii koronawirusa.

- Nie było to na żywo, ponieważ nagrania zostały dokonane wcześniej. Najpierw w 2020 roku w studiu nagrań i plenerze powstały piękne teledyski, a z tego koncert, który później wyemitowaliśmy. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem internautów i do tej pory jest oglądany i bardzo pozytywnie komentowany - wspomina Aldona Michalak.

Kolejny koncert został wyemitowany w połowie grudnia 2021 roku i nadal można go obejrzeć na YouTubie. - Każdy z państwa może wejść, posłuchać i podziwiać występy młodej generacji wokalistów z Polski i Rosji - zachęca Aldona Michalak.

Źródło: Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German/Koncert Finałowy VIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German

Koncert z publicznością

Organizatorzy planują, że IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Anna German" odbędzie się już z publicznością.

- Dwa ostatnie festiwale były bez publiczności, co jest niezwykle przykrą sprawą dla artystów i dla nas organizatorów. Wiemy przecież, że nie ma kultury bez bezpośredniego kontaktu z dziełem kultury i z tą pozytywną energią. Tęsknimy za tym. Brakuje nam też entuzjazmu publiczności. Dlatego planujemy, aby w tym roku ponownie wrócić do Teatru Polskiego w Warszawie i dać piękny koncert młodych wokalistów śpiewających piosenki Anny German z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej. Chcemy, aby więcej państwa mogło do nas przyjechać - zapowiada Aldona Michalak.

Koncert finałowy z udziałem publiczności planowany jest na wrzesień 2022 roku. Z kolei od 15 lutego do 15 czerwca artyści będą mogli przesyłać swoje zgłoszenia do eliminacji krajowych.

Pracowity rok, mimo pandemii

Aldona Michalak, mimo pandemii, ubiegły rok ocenia jednak jako "niezwykle owocny i pracowity". - Najpierw na wiosnę wydaliśmy piękną płytę z ostatniej edycji - mówi.

- Polecieliśmy również do Uzbekistanu. W Taszkencie daliśmy koncert z udziałem laureatów naszego festiwalu z trzech państw: Polski, Rosji i Uzbekistanu. Sala była pełna, a entuzjazm taszkenckiej publiczności był ogromny. Publiczność była bardzo międzynarodowa, bo pośród niej byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i wszystkich państw, które są tam akredytowane - opowiada Aldona Michalak.

Posłuchaj
07:53 2022_01_12 14_31_21_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Organizatorzy planują, że IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Anna German" odbędzie się już z publicznością (Muzyczna Jedynka)

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Paweł Sztompke

Gość: Aldona Michalak (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Anna German")

Data emisji: 12.01.2022 

Godzina emisji: 14.31

DS

Czytaj także

"Zróżnicowanie tej przestrzeni było wyzwaniem". Pospieszalski nagrał album w fabryce

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 16:58
"Koncert w fabryce" to najnowsza płyta znanego saksofonisty Mateusza Pospieszalskiego. - Dla mnie to jest fantastyczne doświadczenie, że nadarzyła się okazja nagrania materiału z industrialnymi dźwiękami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Pospieszalski. Dlaczego postanowił przenieść się z łona natury do wnętrz browaru?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Skrzypczyk: kolejne pokolenia śpiewają piosenki Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 15:12
- Były wzloty i upadki, ale nigdy nie było tragicznie. Nazwa Czerwone Gitary do dzisiaj wzbudza uśmiech na ustach osoby, z którą się rozmawia i to fantastyczne przeżycie - mówi Jerzy Skrzypczyk, podsumowując 57. rocznicę powstania zespołu. 
rozwiń zwiń