"Za szczęście, za zdrowie, za miłość". Sara Chmiel i Gromee wydali pierwszy wspólny utwór

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:50
Sara Chmiel i Gromee postanowili przygotować swoją zupełnie nową odsłonę "Za szczęście, za zdrowie, za miłość". W "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli m.in. o tym, jak pracuje się w tandemie małżeńskim i dlaczego wybór ich pierwszego wspólnego utworu padł akurat na piosenkę zespołu Łzy. 
Sara Chmiel i Gromee
Sara Chmiel i Gromee Foto: Agencja Forum
  • "Za szczęście, za zdrowie, za miłość" to pierwszy utwór wydany wspólnie przez małżeństwo - Sarę Chmiel i Gromeego.  
  • Duet zdecydował się tchnąć drugie życie w utwór, który oryginalnie znalazł się na płycie "Miłość w Czasach Samotności" zespołu Łzy.
  • Premiera utworu, wraz z przejmującym teledyskiem, miała miejsce 14 stycznia br. 

Posłuchaj
11:11 2022_01_14 14_24_54_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Sara Chmiel i Gromee wydali pierwszy wspólny utwór (Muzyczna Jedynka)

 

Pierwszy wspólny utwór 

Sara Chmiel & Gromee to jedna z najbardziej rozpoznawalnych par w polskiej muzyce. Małżeństwo na co dzień współpracuje w studiu, pisząc teksty i muzykę dla innych artystów. Jak mówią artyści na antenie Programu 1 Polskiego Radia, teraz przyszedł czas na ich pierwszy wspólny utwór. 

- Wielokrotnie dostawaliśmy masę pytań o to, dlaczego razem nic nie wydajemy. Z Gromee występowaliśmy wspólnie, zdarzyło się zagrać kilka koncertów i stwierdziliśmy, że teraz jest doby moment, aby zrobić coś razem - mówi Sara Chmiel. 

Nowa wersja piosenki zespołu Łzy

Nowy utwór pt. "Za szczęście, za zdrowie, za miłość" jest nową wersją piosenki zespołu Łzy. - Formacja wydała z okazji 25-lecia album "Miłość w czasach samotności" i on powstał w czasie, kiedy my byliśmy samotni przez pandemię. Ludzie nie mieli kontaktu ze sobą i my te piosenki odsłuchiwaliśmy w domu - opowiada Sara Chmiel. - Przynosiłam kompozycje do domu, śpiewałam je na dole w naszym studiu nagraniowym i kompozycja od razu się spodobała. (...) Mieliśmy swój odrębny pomysł i zespół podszedł do tego pozytywnie. Powiedzieli, że możemy przygotować swoją wersję i wydać go jako singiel - dodaje gość Jedynki. 

źródło: Kingztown Music/Youtube 

- Ja jestem człowiekiem, który ciągle poszukuje, i staram się uciekać do analogowych brzmień. Cieszę się, że utwór dzisiaj wyszedł i odważyliśmy się na ten krok. Dzieliliśmy się naszą muzyką z innymi, a dzisiaj po prostu z zaskoczenia wydaliśmy swój własny utwór - dopowiada Gromee. 

"Na początku połączyła nas muzyka" 

Rozmówcy Zbigniewa Zeglera zdradzają, jak wygląda praca w małżeńskim tandemie. - Jak poznałem moją żonę kilka lat temu, wciągnąłem ją do pewnego typu pracy ciągłej. I od momentu, kiedy pojawiły się dzieci, dzielimy się obowiązkami - przyznaje Gromee. 

- Na początku połączyła nas praca, później przerodziło się to w coś innego i do tej pory pracujemy razem w studiu. W niektórych kwestiach muzycznie dogadujemy się bez słów - stwierdza Sara Chmiel. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Goście: Sara Chmiel i Gromee 

Data emisji: 14.01.2022 r. 

Godzina emisji: 14.24

mat. prasowy/ans 

Czytaj także

"Czekam na swoją szansę". Sargis Davtyan o karierze i planach na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:08
- Na razie piszę piosenki tylko na podstawie własnych doświadczeń - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sargis Davtyan, młody ormiański wokalista, mieszkający w Polsce od drugiego roku życia. Właśnie w ten sposób zapowiada premierę swojego najnowszego singla zatytułowanego "Cokolwiek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Poznakowski napisał "Gdzie się podziały tamte prywatki" podczas gry w brydża?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 17:29
- Powstały między szlemikiem w kiery, a szlemem w piki, kiedy grałem w brydża - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o początkach przeboju "Gdzie się podziały tamte prywatki" Ryszard Poznakowski, kompozytor i członek legendarnych Trubadurów oraz Czerwono-Czarnych. Artysta świętuje dziś swoje 76. urodziny i zapowiada, że ma jeszcze wiele planów na przyszłość. Jakich?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Anna German". "W tym roku planujemy go z publicznością"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 16:01
Ostatnie dwie edycje festiwalu odbyły się wirtualnie. W tym roku ma być jednak inaczej. - Planujemy, żeby koncert odbył się we wrześniu w Teatrze Polskim w Warszawie już z udziałem wspaniałej publiczności - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Aldona Michalak, dyrektor festiwalu.
rozwiń zwiń