"Zimowe piosenki" Asi Nawojskiej. "Trochę ciepła na długie i chłodne wieczory"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 16:30
Cykl zimowych piosenek, które stworzyła Asia Nawojska, to nic innego jak "trochę ciepła w chłodne dni i długie wieczory, trochę mówienia do siebie do ucha i przytulenia się na tę zimę". - Potrzeba nam, żeby w dzisiejszych czasach się uśmiechnąć. W zimie zapominamy o tym, żeby pomyśleć o sobie i mocno się przytulić. Mam nadzieję, że udaje mi się to przemycić w moich piosenkach - mówi na antenie Programu 1 Asia Nawojska. 
Joanna Nawojska
Joanna Nawojska Foto: W. Kusiński/Polskie Radio
  • Projekt specjalny zawierający dwie piosenki pojawił się premierowo 6 grudnia 2021 roku.
  • Cykl zimowych piosenek to nic innego jak trochę ciepła w chłodne dni i długie wieczory, trochę mówienia do siebie do ucha i przytulenia się na tę zimę. 

"Zimowe piosenki" od Asi Nawojskiej 

Projekt specjalny zawierający dwie piosenki pojawił się premierowo 6 grudnia 2021 roku wraz z utworem "Mów ile chcesz" i towarzyszącym mu lyric video autorstwa Zofii Kosiby. Piosenkę napisała i zaśpiewała Asia dodatkowo wsparta przez Magdę Nawojską (skrzypce) i Klaudię Borowiec (wiolonczela).


Posłuchaj
06:24 Jedynka/MJ Nawojska 17.01.mp3 "Zimowe piosenki" od Asi Nawojskiej (Muzyczna Jedynka)

 

Jak mówi wokalistka, w jej kompozycjach wiele zależy od niej. - Nie daję żadnej przestrzeni na cokolwiek lub kogokolwiek innego. Moja głowa i podejście mówi, że trzeba sobie to układać względem siebie i wszystkie moje aranże są budowane przeze mnie - tłumaczy. - Moje wspaniałe trio opiera się na tym, co rozdaję im w nutach, choć oczywiście to, jak brzmimy, zależy od każdej z nas. (...) Siebie mam dużo, ale mam też dużo przestrzeni i tego świata, który obserwuję - dodaje. 

źródło: Asia Nawojska/Youtube 

Czas pandemii a artystyczny rozwój 

Asia Nawojska w 2018 roku zadebiutowała EP-ką "Kwiaty do domu". Artystka opowiada w "Muzycznej Jedynce", jak wygląda jej życiu w czasach pandemii. - Zmieniało się z dnia na dzień - przyznaje. - Wspaniale jest przeżywać chwile, które raz kierują nas ku górze, a raz są spadające. To dzięki temu, że składamy i budujemy, i myślę, że piosenki mogą ponieść wszystko i na każdym zakręcie mogą powstać o czymś innym - zaznacza. 

Czytaj również: 

***

Asia Nawojska tworzy, pisze, gra i śpiewa. Pianistka, wokalistka, aranżer. Laureatka Ogólnopolskich Festiwali zarówno jako autorka, jak i interpretatorka. Pomysłodawczyni i reżyserka koncertu "Lema Pamięci" organizowanego w ramach Roku Lema.

Szukająca, i z radością błądząca, gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu. W 2018 roku wystartowała z debiutancką, samodzielnie wydaną EP "Kwiaty do domu" i nagrywając na niej autorski materiał, zamknęła w różnorodnych utworach swój głos, fortepian oraz instrumenty smyczkowe i perkusjonalia. W swoich piosenkach snuje opowieści o ludziach, zdarzeniach i nieuchwytnych. 

źródło: Asia Nawojska/Youtube 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Asia Nawojska 

Data emisji: 17.01.2022 r. 

Godzina emisji: 14.24

mat. promocyjne/ans 

Czytaj także

Nowy Rok z Jedynką: podsumowanie muzyczne 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 12:30
W noworocznej audycji specjalnej dziennikarze muzyczni Programu 1 opowiedzieli - ilustrując dźwiękowo - o swoich największych wzruszeniach, fascynacjach, koncertach, głosach, płytach i wydawnictwach, które uczyniły wyjątkowym miniony rok 2021.
rozwiń zwiń