"Wszystko OK?". Pyta w debiucie Rubens

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 18:22
- Na nowo czuję ten dreszcz w kierunku muzyki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia debiutujący jako solista Rubens. Piotrek Rubik, znany z gry na gitarze w zespołach m.in. Darii Zawiałow, Mroza i w projekcie Mazolewski/Porter, nagrał singiel "Wszystko OK?". Czy jest to spełnieniem jego ambicji?
Piotrek Rubens Rubik i Daria Zawiałow
Piotrek Rubens Rubik i Daria ZawiałowFoto: Wojciech Kusiński/PR
  • Piotrek Rubik od lat jest uznanym gitarzystą, songwriterem i współtwórcą wielu polskich hitów
  • Podczas pandemii znalazł czas na śpiewanie. Efekty możemy usłyszeć w jego premierowym singlu
  • - W pewien sposób miałem czas zaryzykować - twierdzi Rubens

Rubens, jak przyznaje, od najmłodszych lat nie ekscytuje się miejscem, w którym jest, tylko cały czas stara się wyznaczać sobie nowe wyzwania. Tak też było w przypadku singla "Wszystko OK?".

- Czas pandemii podarował mi taki moment zwolnienia, w którym mogłem zrobić coś, czego wcześniej nie robiłem. Mogłem w jakiś sposób zaryzykować i dzisiaj spotykamy się w dniu premiery mojej piosenki i rozmawiamy o momencie ryzyka z mojej strony - komentuje artysta.

Premierowy utwór Rubensa nawiązuje do troski o drugiego człowieka. - Oczywiście ja lubię zostawiać słuchaczowi wolność w interpretacji piosenki - dodaje.

Zaryzykował podczas pandemii

Piotrek Rubik nie ukrywa, że podczas pandemii wszystko się zatrzymało. - Miałem czas zaryzykować w pewien sposób. Po prostu do tych piosenek, które od zawsze piszę, zacząłem śpiewać. Gdyby nie było pandemii i tego momentu zatrzymania, to prawdopodobnie nie zrobiłbym tego nigdy - zdradza w Programie 1.

Źródło: RubensVEVO/"Wszystko OK?"

Czuje ten dreszcz

Rubens wyjaśnia, że na poważnie śpiewa od niedawna. - To nie jest tak, że śpiewałem i ukrywałem się z tym, a teraz opowiadam, że nigdy wcześniej nie śpiewałem. Serio śpiewam od niedawna - twierdzi.

- Ja swój wokal odkrywam w dalszym ciągu. Widzę to na przykładzie moich piosenek, które śpiewałem na początku pandemii i które śpiewam teraz. To jest naprawdę początek drogi. Chociaż najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że cały czas jest to dla mnie ekscytujące. To mi przypomina ten moment, kiedy miałem 13-14 lat, siedziałem zamknięty w małym pokoiku i szlifowałem jakieś triki na gitarze. Tak mam teraz ze śpiewaniem i to powoduje, że na nowo czuję dreszcz w kierunku muzyki - dodaje.

Czytaj także:

Posłuchaj
11:55 2022_01_21 13_26_08_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Piotrek Rubik od lat jest uznanym gitarzystą, songwriterem i współtwórcą wielu polskich hitów. Teraz nagrał swój debiutancki singiel (Muzyczna Jedynka)

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Piotrek Rubens Rubik (gitarzysta, songwriter, wokalista)

Data emisji: 21.01.2022 r. 

Godzina emisji: 13.26

DS

Czytaj także

"Za szczęście, za zdrowie, za miłość". Sara Chmiel i Gromee wydali pierwszy wspólny utwór

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:50
Sara Chmiel i Gromee postanowili przygotować swoją zupełnie nową odsłonę "Za szczęście, za zdrowie, za miłość". W "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli m.in. o tym, jak pracuje się w tandemie małżeńskim i dlaczego wybór ich pierwszego wspólnego utworu padł akurat na piosenkę zespołu Łzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimowe piosenki" Asi Nawojskiej. "Trochę ciepła na długie i chłodne wieczory"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 16:30
Cykl zimowych piosenek, które stworzyła Asia Nawojska, to nic innego jak "trochę ciepła w chłodne dni i długie wieczory, trochę mówienia do siebie do ucha i przytulenia się na tę zimę". - Potrzeba nam, żeby w dzisiejszych czasach się uśmiechnąć. W zimie zapominamy o tym, żeby pomyśleć o sobie i mocno się przytulić. Mam nadzieję, że udaje mi się to przemycić w moich piosenkach - mówi na antenie Programu 1 Asia Nawojska. 
rozwiń zwiń