Wiktor Dyduła: nie można dać sobie wmówić, że coś jest niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 15:40
- Przede wszystkim trzeba zaufać sobie i mieć trochę szczęścia, żeby być otoczonym fajnymi ludźmi. Ja to szczęście miałem i udało się. Jestem mega ucieszony z tego powodu - mówił w "Muzycznej Jedynce" wokalista Wiktor Dyduła. Właśnie ukazał się nowy singiel artyty zatytułowany "Koło Fortuny".
Wiktor Dyduła (P) dotarł do finału  ostatniej edycji The Voice of Poland
Wiktor Dyduła (P) dotarł do finału ostatniej edycji "The Voice of Poland"Foto: FOTON/PAP

Jak torpeda

Wiktor Dyduła dał się poznać szerszej publiczności jako uczestnik programu "The Voice of Poland". Zajął w nim 4. miejsce i to tam zaprezentował piosenkę "Dobrze wiesz, ze tęsknię", swój późniejszy debiutancki singiel. Minęło raptem kilka miesięcy od tamtej premiery, a już ukazał się kolejny singiel artysty.

Prowadzący audycję Marcin Kusy na samym wstępie rozmowy z Wiktorem Dydułą stwierdził, że wszedł on na polski rynek muzyczny niczym torpeda. – Zgadza się. Sam nie mogę w to uwierzyć, nie nadążam za tym – śmiał się wokalista.

Za nim jednak kilka lat ciężkiej pracy. – Moje pierwsze wypociny na kartce papieru czy pierwsze nagrania, jak teraz ich słucham, to szczerze mówiąc łapię się trochę za głowę. To wszystko było jednak po to, żeby potem udało się zrobić coś, z czym ktoś może się utożsamiać i widzieć w tym jakąś wartość - tłumaczył Wiktor Dyduła.

Być prawdziwym

Gość Jedynki podkreślał, że nie chciałbym zostać zamknięty w szufladzie z określonym gatunkiem muzycznym. - Najbardziej chciałbym tworzyć coś, o czym ludzie po pierwszych przesłuchaniu powiedzą: "Tak, wierzę mu. To jest szczere i prawdziwe". Co do brzmień, na pewno będzie się to zmieniać. Tak jak w życiu, chciałbym próbować coraz to nowych rzeczy - przyznał.

Podczas rozmowy artysta zaprezentował swój nowy singiel pt. "Koło Fortuny". - Dla mnie jest to piosenka o rzuceniu się na głębszą wodę, o zaryzykowaniu, spakowaniu swojej strefy komfortu i wyruszeniu w nieznane - wyznał.


Posłuchaj
10:05 2022_04_21 13_24_09_Muzyczna_Jedynka.mp3 Premiera singla Wiktora Dyduły pt. "Koło Fortuny" (Muzyczna Jedynka) 

Już wkrótce kolejny nowy singiel, a na horyzoncie - jak zdradził Wiktor Dyduła - zaczyna już majaczyć debiutancka płyta.

Zobacz teledysk do singla "Koło Fortuny":

[YouTube Wiktor Dyduła]

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Wiktor Dyduła (wokalista)

Data emisji: 21.04.2022

Godzina emisji: 13.24

pg

Czytaj także

"Piosenka wędrownika". Janek Szynal z nowym singlem "Maraton"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2022 14:05
- Lubię pisać o mieście, czyli tzw. piosenki wędrownika, w których opisuję różne życiowe sytuacje, które mi się przytrafiły - mówi w radiowej Jedynce Janek Szynal. 4 lutego 2022 roku ukazał się najnowszy singiel wokalisty pt. "Maraton", w którym wyraża on tęsknotę za Krakowem i czasami studenckimi.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz i "Klepsydra", czyli nowe oblicze znanego z musicali artysty

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 18:21
Arkadiusz, wokalista i aktor musicalowy, postanowił na pewien czas porzucić scenę i zaszyć się w studiu nagraniowym, żeby przygotować pierwszą autorską piosenkę. - Muzyka autorska towarzyszyła mi od najmłodszych lat, od najmłodszych lat starałem się komponować i pomyślałem, że to jest ten czas, aby to usłyszał świat - wyjaśnia muzyk.
rozwiń zwiń