Natalia Kukulska MTV Unplugged. "Miałam dużą wolność wyboru"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 16:48
- To jest chyba na liście marzeń każdego artysty, móc zrealizować swój koncert w tak legendarnym formacie, jak MTV Unplugged - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna.
Natalia Kukulska
Natalia KukulskaFoto: Marta Wojtal/materiały prom.
  • Po blisko pięciu miesiącach od koncertu Natalia Kukulska MTV Unplugged swoją premierę ma pierwszy w dorobku wokalistki album live
  • Na płycie usłyszymy m.in. wyjątkowe duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem
  • Obok kilku swoich największych przebojów Natalia Kukulska wykonała także utwór Bajmu pt. "Nie ma wody na pustyni" 

Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80., przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali "bez prądu". Do listy takich wykonawców jak m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy - z krajowego podwórka - Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski dołączyła właśnie Natalia Kukulska.

- Przyświecało mi myślenie przekrojowe. Jest to trochę takie the best of. Są takie przeboje, które po prostu musiały pojawić się podczas tego koncertu, jak "Im więcej Ciebie tym mniej", "W biegu", "Piosenka światłoczuła", "Decymy", ale również jest trochę nowości - tłumaczyła artystka.

Dwójka gości, jeden cover

Jedną z zasad koncertów MTV Unplugged jest udział w nich zaproszonych gości. - Udało mi się zaprosić znakomitą dwójkę: Natalię Szroeder do duetu w piosence "Kobieta" i Igora Herbuta do piosenki premierowej "Osobno czy razem". 

Zgodnie z tradycją podczas koncertu Natalii Kukulskiej "bez prądu" pojawił się również cover - utwór "Nie ma wody na pustyni" zespołu Bajm. - To może wydawać się zaskakujący wybór, ale od dziecka miałam sentyment do tej piosenki. Ona jest taka trochę niepokorna, zadziorna, dowcipna. Wydaje mi się, że takiej piosenki brakowało trochę w tym koncercie - wyznała artystka.

Posłuchaj
09:47 kukulska.mp3 Natalia Kukulska o płycie MTV Unplugged (Muzyczna Jedynka) 

"Decymy" - pierwszy singiel promujący płytę "Natalia Kukulska MTV Unplugged":

[YouTube NataliaKukulska]

Natalia Kukulska MTV Unplugged. Po koncercie czas na płytę

Koncert "bez prądu" odbył się w warszawskiej Scenie Relax 21 grudnia ubiegłego roku, a teraz ukazała się płyta z zapisem tego występu. "Natalia Kukulska MTV Unplugged" to pierwszy w dorobku wokalistki album live. Na scenie towarzyszyło jest aż 11 muzyków. Na pianinie i wurlitzerze zagrał Archie Shevski - producent i muzyk, z którym Natalia Kukulska pracuje od lat. Na gitarze akustycznej - Artur BooBoo Twarowski, a na Moogu - Marcin Mały Górny. Sekcję instrumentów perkusyjnych tworzyły: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka) i handpany (Michał Pękosz), zaś sekcję instrumentów dętych: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda).

Ważnym elementem całej muzycznej oprawy była sekcja wokalna - Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevski.

[korzystano z materiałów promocyjnych]

Zobacz także:

Zobacz utwór "W biegu" w wersji "bez prądu":

[YouTube NataliaKukulska]

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Natalia Kukulska (piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna)

Data emisji: 10.05.2022

Godzina emisji: 14.37

pg

Czytaj także

25-lecie pracy artystycznej z nowym wydawnictwem. Natalia Kukulska z EP-ką "Jednogłośna"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 16:50
"Jednogłośna" to EP-ka, czyli minialbum zawierający cztery premierowe utwory. Pretekstem do tego wydawnictwa jest 25 lat, które mija od dorosłego fonograficznego debiutu Natalii. - Pomyślałam, że zaakcentuję ten jubileusz nowym wydawnictwem. Chciałam, żeby to było coś wyjątkowego dla moich fanów - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukulska o reedycji "Czułych strun": Chopin to postać pomnikowa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 09:25
Pod koniec listopada na rynku ukazała się wyjątkowa reedycja jednego z najważniejszych wydawnictw muzycznych ubiegłego roku, albumu "Czułe struny" Natalii Kukulskiej. Na płycie usłyszymy wyjątkowych gości: Matta Duska, Józefa Orlińskiego czy Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Album "Czułe struny". Natalia Kukulska: ten mój Chopin przyjmowany jest wspaniale

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 16:30
Utwory z płyty "Czułe struny" Natalii Kukulskiej, opracowane na podstawie dzieł Fryderyka Chopina, zabrzmiały w ubiegłą sobotę, 15 stycznia, podczas koncertu prezydenckiego w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. - Nagrałam ten koncert z publicznością wypełnioną po brzegi i pomyślałam sobie, jak ten odbiór z drugiej strony jest ważny - mówi wokalistka w "Muzycznej Jedynce". 
rozwiń zwiń