Ania Karwan z nowym singlem "Papierosy"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 15:01
Anna Karwan - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów w rozmowie z Pawłem Sztompke opowiada o nowo zaprezentowanym utworze i wspomina początki swojej kariery. 
Anna Karwan w studiu radiowej Jedynki
Anna Karwan w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński / PR

Wideoklip do utworu "Papierosy" przybrał oryginalną formę. Jest to swego rodzaju zabawa z dosłownością, jak mówi wokalistka w rozmowie z radiową Jedynką– Czasami jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że otrzymujemy bezpośrednio konkretne informacje. Nie umiemy sobie z tym poradzić, a jednocześnie oczekujemy od rzeczywistości, że wszystko będzie wprost i zrozumiałe – mówi Anna Karwan.

– Bawię się tym, że jeżeli w tekście piosenki pada słowo "słońce" to jednocześnie w wielu teledyskach, filmach, wynurza się postać, bohater, którego to słońce pokazuje. Trochę się z tego śmieję, a trochę jest mi smutno z tego powodu, więc zabawiłam się w teledysku formą, tworząc współczesną pantomimę; cały tekst pokazuję. Robię to w przebraniu, w niekomfortowej dzisiaj dla mnie roli diwy, z której dziś się oswabadzam. I chociaż podziwiam diwy na całym świecie, chociaż są one dla mnie królowymi, jeżeli chodzi o wizerunek i wokalistykę, to sama nie czuję się diwą – mówi artystka.

 

Już w wieku zaledwie kilkunastu lat wokalistka podbijała serca widzów i słuchaczy. – Czuję, że wizerunek diwy w naszym kraju się zmienia. Ja zawsze byłam Anką, z którą można było usiąść na ulicy, na krawężniku i napić się kawy – mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. – Zawsze taka byłam, ale też wychowała mnie branża, estrada. Od 15 roku życia raczej "cekin" był ważniejszy niż to, by być człowiekiem. A ja uważam, że "artysta też człowiek" tylko należy dać mu swobodę wypowiadania się – zaznacza wokalistka.  


Ania Karwan - Papierosy (Official Video); kanał: Ania Karwan


Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Anna Karwan (wokalistka) 

Data emisji: 11.05.2022

Godzina emisji: 13.39

djr


Czytaj także

"Klasyczne Lato z radiem" na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 09:44
W audycji dźwiękowa relacja z koncertu, który odbył się 14 lipca w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. W programie również rozmowa z Agatą Sapiechą, założycielką Akademii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Głyk, talent i skromność. Reportaż "Dama PiK" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 11:30
Kinga Głyk, uważana za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia, od 12. roku życia występowała z ojcem (wibrafon) i bratem (perkusja) w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. Trio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rybiński z nowym singlem. "Piosenka robi wrażenie na słuchaczach"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2022 17:05
Andrzej Rybiński to legendarny polski artysta, związany przed laty z takimi zespołami jak "2 plus 1" czy "Andrzej i Eliza". Po roku 1981 rozpoczął karierę solową, która trwa do dziś. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia premierowo wyemitowaliśmy najnowszy utwór "Uśmiechnij się". - Piosenka robi wrażenie na ludziach, którym to puszczam - mówi w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń