"Nie wciągaj mnie". Majka Jeżowska: to zapowiedź mojego nowego, dorosłego repertuaru

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 14:56
- Po festiwalu Pol'and'Rock obiecałam, że będzie nowoczesna odsłona Majki i oto jest - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Majka Jeżowska w dniu premiery singla "Nie wciągaj mnie", który zapowiada jej nową płytę. - Będzie dużo ballad i dużo zaskakujących kolaboracji, z paniami i z facetami - dodała artystka.
Nie wciągaj mnie to zapowiedź nowej estetyki w twórczości Majki Jeżowskiej
"Nie wciągaj mnie" to zapowiedź nowej estetyki w twórczości Majki JeżowskiejFoto: Krzysztof Kuczyk/Forum

Czekając na natchnienie

Majkę Jeżowską wszyscy kojarzą z dziecięcego repertuaru (nieśmiertelny hit "A ja wolę moją mamę"). Czy teraz przyszedł czas na rozdział "serio" w karierze artystki?

- Jestem bardzo leniwą osobą. Siadam do fortepianu, jak mam natchnienie, a nie zawsze je mam. To nie jest tak, że sypię piosenkami jak z rękawa. Mam dużo szacunku dla tego, co już zostało napisane. Słysząc nowe propozycje w radiu, ciągle mi się wydaje, że ja już to kiedyś słyszałam. To jest strasznie trudne skomponować coś oryginalnego i dlatego robię to bardzo rzadko - tłumaczyła.

Tekst, który wyszedł spod znanego pióra 

Próbkę Majki Jeżowskiej w nowej odsłonie przynosi singiel "Nie wciągaj mnie". - Powstanie tej piosenki wiąże się ze spotkaniem z wybitną polską literatką, która napisała dla mnie pod pseudonimem ten tekst. Opowiedziałam jej o swoim życiu uczuciowym i ta piosenka jest o mnie - zdradziła artystka.

Jak podkreśliła, swoją nową piosenkę dedykuje wszystkim kobietom. - "Nie wciągaj mnie" jest o tym, że zawsze warto walczyć o siebie. To znaczy, żebyśmy nie dały się wciągać, jak mówi tytuł, w manipulacje, w szarości, w smutek, depresję, w nieudane związki, brak miłości i szacunku; że nie ma na to zgody - mówiła Majka Jeżowska.

Posłuchaj
11:05 jeżowska.mp3 Majka Jeżowska o singlu "Nie wciągaj mnie" (Muzyczna Jedynka) 

Pseudonim, pod którym tajemnicza literatka napisała tekst piosenki "Nie wciągaj mnie", to Julita Jaskółka. Premiera nowej płyty zapowiadana jest na jesień tego roku.

Zobacz klip do nowego singla Majki Jeżowskiej:

[YouTube Majka Jeżowska]

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Majka Jeżowska (wokalistka, kompozytorka)

Data emisji: 13.05.2022

Godzina emisji: 13.19

pg

Czytaj także

Majka Jeżowska dała się przekonać, że ma bajkowy głos

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 16:24
- Zawsze idę za aranżacjami, a te - absolutnie amerykańskie, filmowe, piękne - zrobił Tomek Filipczak - o pracy nad nową płytą opowiada Majka Jeżowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majka Jeżowska zadebiutuje koncertem online dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 17:50
1 czerwca o godzinie 14 Polskie Radio Dzieciom będzie transmitowało koncert Majki Jeżowskiej. Koncert, bez publiczności, odbędzie się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Artystka zapewnia, że będzie to normalny, rockowy koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Familijny repertuar na rockowo? Majka Jeżowska w wyjątkowych aranżacjach

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:05
Czy Majka Jeżowska sprawdziłaby się w repertuarze rockowym? Okazuje się, że jak najbardziej. Wokalistka nie tylko wystąpiła na jednym z najsłynniejszych polskich festiwali, ale zrobiła prawdziwą furorę i została nominowana do nagród muzycznych Fryderyki, właśnie w kategorii rockowej.
rozwiń zwiń