"Zjednoczone stany". Damian Ukeje: wracam do obiegu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 16:10
- Właśnie wróciłem z trzytygodniowej trasy. Nie ukrywam, że dawno nie byłem w obiegu tak na poważniej. Zmagałem się z drobnymi problemami zdrowotnymi strun głosowych. Już wszystko w porządku, a zakończona trasa była takim testem, jak sobie poradzę - mówił w "Muzycznej Jedynce" Damian Ukeje. Artysta zaprezentował swój nowy utwór - "Zjednoczone stany".
Damian Ukeje będzie gościem Muzycznej Jedynki
Damian Ukeje będzie gościem "Muzycznej Jedynki"Foto: forumgwiazd.com.pl / Forum

Nowy rozdział kariery

Tekst do piosenki "Zjednoczone stany" napisał Marcin Zegadło, przyjaciel Damiana Ukeje. On sam natomiast, do spółki z Filipem Jurczyszynem, jest autorem muzyki. 

- Był to moment spojrzenia w lustro i odpowiedzenia sobie na pytanie, kim jestem na dzisiaj; co sobą reprezentuję jako człowiek względem standardów, które sam sobie wyznaczam - tłumaczył gość Jedynki.

Zapowiedź nowej płyty

Nowy utwór to duże zaskoczenie pod względem estetyki, do której dotychczas przyzwyczaił artysta. Czy taka też będzie cała powstająca właśnie płyta?

- Momentami będzie troszeczkę więcej pazura, czy nawet więcej niż troszeczkę. Będą też oczywiście ballady, choć wydaje mi się, że wyjątkowo mało. Wcześniejsza płyta była bardziej balladowa, teraz przyszła pora na rewolucję i zmiany - podkreślał Damian Ukeje.

Na niedawnych koncertach nowy repertuar był już sprawdzany na żywo. - To jest dla mnie troszeczkę taki papierek lakmusowy, jak ludzie odbierają moje piosenki. Gram w końcu coś, co sam napisałem i co jest mi bliskie. To trochę tak, jak byś dał komuś do przeczytania swoje Złote Myśli. Przez to, że minęło już trochę czasu od poprzedniej płyty, zdałem sobie sprawę, że czuję się jak debiutant - zdradził wokalista.


Posłuchaj
10:16 ukeje.mp3 Damian Ukeje o piosence "Zjednoczone stany" i nowej płycie (Muzyczna Jedynka) 

Czytaj także:

[Warner Music Poland/YouTube]

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Damian Ukeje (wokalista)

Data emisji: 20.05.2022

Godzina emisji: 13.19

pg

Czytaj także

Breakout w nowych aranżacjach. Przybysz: z szacunkiem dla starego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 17:12
Zespół Rita Pax oddał hołd legendarnej grupie Tadeusza Nalepy. W maju ukazał się album "Piękno. Tribute to Breakout". - Być może istnieje na tej płycie taka harmonia pomiędzy tym, co wprowadziliśmy zupełnie nowego, a tym, co było jakby nie do ruszenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paulina Przybysz. W jaki sposób udało się to pogodzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrz Mowy Polskiej 2022. Już 6 czerwca poznamy kandydatów do tytułu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 16:48
Już 6 czerwca poznamy na Zamku Królewskim w Warszawie nazwiska tegorocznych nominowanych do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. - Ostatnie miesiące pokazały nam, jak ważne jest, żeby czuć się związanym ze swoją ojczyzną i być prawdziwym patriotą. To budujemy głównie przez język - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kossakowski, organizator i juror konkursu Mistrz Mowy Polskiej.
rozwiń zwiń