Dots: "Kocham wolność" grają i śpiewają z serca

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 10:00
Białostocki zespół Dots przygotował niedawno cover słynnego przeboju "Kocham wolność" grupy Chłopcy z Placu Broni. Utwór powstał w latach 90., a wersja Dots zaskakuje oryginalnością odczytania starego przeboju. Jak widać, wartości, do których odnosi się tekst, wciąż są istotne dla kolejnych pokoleń młodych wykonawców. Piosenka ma bardzo mocny, wolnościowy przekaz.
Ewelina Szoda i Patryk Kowalewski, zespół Dots
Ewelina Szoda i Patryk Kowalewski, zespół DotsFoto: Klarysa Marczak

Zespół Dots to formacja bardzo młoda. Została założona w 2017 roku. Grupa ma już jednak bardzo duże doświadczenie sceniczne, występowała z największymi gwiazdami polskiej branży muzycznej. Stała na jednej scenie m.in. z zespołem Kombii i Kasią Kowalską. Teraz buduje już własne doświadczenie i swoją własną markę, sięgając m.in. po cover zespołu Chłopcy z Placu Broni „Kocham wolność”. Nowa wersja dawnego hitu cieszy się wielką popularnością, chociaż może zaskakiwać. 


[dots - Kocham wolność; źródło: YouTube, kanał: dots]

„Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni w wersji Dots

Stworzona przez Dots wersja kompozycji Chłopców z Placu Broni jest dość zaskakująca, bo elektroniczna. - Był to dla nas ważny utwór w kontekście tego, co się dzieje poza granicami Polski. Przez to, jak ten utwór jest zaaranżowany, była to fajna okazja, żeby zrobić go w elektronicznej odsłonie - mówi Patryk Kowalewski. Novum w coverze Dots polega nie tylko na aranżacji, ale również na interpretacji. - Tekst tego utworu jest mi bliski, ponieważ, gdy byłam mała, piosenkę przez cały czas słychać było u mnie w domu (…) - mówi Ewelina Szoda. - Jak śpiewam? Śpiewam to po prostu z serca - dodaje gość radiowej Jedynki.  


Posłuchaj
07:46 2022_06_22 13_20_13_PR1_Muzyczna_Jeydnka.mp3

 

 

Czytaj także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 13.22

djr

Czytaj także

Kamil Kowalski zaprasza do swojego "Domu". Debiutancki album wokalisty

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 17:29
5 listopada 2021 roku ukazał się debiutancki album Kamila Kowalskiego pt. "Dom". Płyta to zbiór opowieści o symbolicznych powrotach do domu, do korzeni, do źródła gdzie wszystko ma swój początek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Skorupa: album "Zeszyt pierwszy" to specyficzny rodzaj pamiętnika

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 09:53
Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów. Jego muzykę można określić jako melancholijny miks rapowej narracji z alternatywnym brzmieniem. Od kilku lat mieszka i tworzy w Gliwicach, a klimat śląskich krajobrazów pobrzmiewa echem w jego twórczości. Dał się poznać utworem "Pociągi towarowe". Teraz debiutuje albumem "Zeszyt pierwszy".
rozwiń zwiń