Mariusz Wawrzyńczyk z nowym singlem. "Pandemia zweryfikowała bliskie relacje"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 16:48
- Ta piosenka opowiada o tym, że czasami warto odpuścić i powiedzieć stop. Mam tu na myśli relacje międzyludzkie. Pandemia doprowadziła do tego, że relacje z wieloma osobami po prostu zanikły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swoim najnowszym utworze "Czasami warto" Mariusz Wawrzyńczyk.
Mariusz Wawrzyńczyk zapowiada wydanie drugiej płyty
Mariusz Wawrzyńczyk zapowiada wydanie drugiej płytyFoto: Klarysa Marczak/Polskie Radio
  • "Czasami warto" to nowy singiel Mariusza Wawrzyńczyka. Jest to zapowiedź jego drugiego albumu.
  • Mariusz Wawrzyńczyk wykorzystał czas pandemii na pracę w studiu nagrań i przygotował materiał na swój drugi album.
  • Utwory na jego płytę napisali m.in. Romuald Lipko i Seweryn Krajewski.

Mariusz Wawrzyńczyk zapowiada, że powoli zmierza do wydania swojej drugiej płyty. Przy jej powstaniu współpracował m.in. z takimi legendami jak Romuald Lipko czy Seweryn Krajewski.

- To niezwykle ważne dla mnie, że mogę współpracować ze wspaniałymi kompozytorami i legendami polskiej muzyki rozrywkowej. To jest nobilitacją - twierdzi.

Zapowiedzią przygotowywanego krążka jest piosenka "Czasami warto". Tekst do niej napisali wspólnie Mariusz Wawrzyńczyk i Paweł Kuzawiński, natomiast muzykę stworzył Marcin Nierubiec.

"Czasami warto odpuścić"

Mariusz Wawrzyńczyk wyjaśnia, że jego najnowszy singiel opowiada o tym, że "czasami warto odpuścić, czasami warto powiedzieć stop". - Chodzi mi tutaj o relacje międzyludzkie. Pandemia doprowadziła do tego, że relacje z wieloma osobami po prostu zanikły, co stanowi ogromną wyrwę w moim sercu, ponieważ bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem. Mam bardzo mało przyjaciół, a jak ta garstka przyjaciół się kruszy, to wtedy cierpię - wyjaśnia.

- Czasami też wypadałoby się zastanowić nad swoim życiem i otoczeniem, kto jest właściwie dla mnie bliski (…). Pandemia zweryfikowała nasze bliskie relacje. Bardzo nie lubię tego słowa, ale czasami trzeba urwać kontakt z kimś, ponieważ ten ktoś jest po prostu tego niewart, ale przez to się cierpi (…). Staram się unikać toksycznych relacji - dodaje.

Źródło: Mariusz Wawrzyńczyk/YouTube

Niedługo kolejne single

Już niedługo możemy spodziewać się, że Mariusz Wawrzyńczyk wypuści kolejne piosenki. - Mam nadzieję, że pokażą coś więcej na temat drogi, którą chcę podążać w tym momencie. Na pewno od 2018 roku zmieniłem się jako artysta. Dojrzałem, jeśli chodzi o teksty - mówi.

- Także pod względem kompozycji ta płyta będzie bardziej energetyczna, ale też bardziej rockowa niż popowa. Bardzo cenię kompozytorów i muzykę lat 80. i 90. Staram się, żeby ta muzyka trochę powróciła do mojej twórczości. Zaczerpnąłem również bardzo dużo z moich korzeni rockowych (…). W swojej twórczości chciałem pokazać świeżość tych piosenek, moc i energię. To dla mnie ważne, żeby dodawać ludziom pozytywnej energii, ale i zachęcać do zmian - słyszymy.

Posłuchaj
10:48 2022_06_22 14_30_50_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mariusz Wawrzyńczyk z nowym singlem. "Pandemia zweryfikowała bliskie relacje" (Muzyczna Jedynka)

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (muzyk, piosenkarz)

Data emisji: 22.06.2022

Godzina emisji: 14.30

DS

Czytaj także

Kasia Moś śpiewa Karin Stanek. "Spojrzenie na utwory nowym muzycznym językiem"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 16:08
Jedenaście zarówno bardzo znanych jak i nieco mniej popularnych przebojów wspaniałej artystki Karin Stanek znalazło się na nowym albumie Kasi Moś. - Zależało nam na tym, żeby spojrzeć na świat dźwięków Karin z dzisiejszej perspektywy, na teksty i melodię i tak zrobiliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stashka w muzyce elektronicznej. "Chcę doświadczyć mocnych i tanecznych brzmień"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 16:50
Stashka na antenie Programu 1 zaprezentowała swój nowy singiel "Taki raj". To zupełnie nowa propozycja artystki, która muzycznie zapowiada jej przygodę z muzyką elektroniczną. - Chcę doświadczyć mocnych, tanecznych rytmów, ale to, że kocham naturalne instrumenty i brzmienie całego mojego zespołu i koncerty, to się nigdy nie zmieni - przyznaje wokalistka. 
rozwiń zwiń