X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To był złoty koncert Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:00
To był koncert! Piosenkarka wykonała piosenki ze swej najnowszej płyty, która już okryła się złotem. Cały występ można u nas zobaczyć.
Koncert Ireny Santor
Koncert Ireny SantorFoto: Wojciech Kusiński/PR

Album Ireny Santor "Kręci mnie ten świat", czyli opublikowana przez Polskie Radio płyta żywej legendy polskiej piosenki, cieszy się ogromnym powodzeniem. Utwory z tego krążka Irena Santor zaśpiewała podczas specjalnego koncertu, który odbył w studiu im. Witolda Lutosławskiego.

Podczas koncertu zarówno artystce, jak i Polskiemu Radiu zostały wręczone złote płyty, potwierdzające sukces albumu "Kręci mnie ten świat".

Na płycie uważni słuchacze odkryją liczne autobiograficzne aluzje. W "Szanowny Panie Balzac" Irena Santor rozlicza się - słowami Wojciecha Młynarskiego - z upływającym czasem, a "Wiosna w Karolinie" to sentymentalny powrót do początków jej kariery w zespole Mazowsze.

"Kręci mnie ten świat" współtworzyli najwybitniejsi polscy kompozytorzy (m.in. Włodzimierz Nahorny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Seweryn Krajewski i Stanisław Soyka), autorzy tekstów (Wojciech Młynarski i Jacek Cygan) oraz aranżerzy (Tomasz Filipczak i Krzysztof Herdzin), a w jej nagraniu wzięła udział znakomita Polska Orkiestra Radiowa.

W koncercie promującym płytę Irenie Santor towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina i Tomasza Filipczaka. Ponadto wystąpili: Stanisław Soyka (fortepian, śpiew), Marcin Majerczyk (gitara klasyczna), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Bartosz Jakubiec (gitara, gitara elektryczna), Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne), Robert Luty (perkusja), Marek Tarnowski (akordeon), Patrycja Kotlarska, Agnieszka Wilczyńska i Jacek Kotlarski (chórki). 

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor nie chciała śpiewać swojego największego przeboju!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:00
Okazuje się, że piosenka "Powrócisz tu" - temat kolejnego Jedynkowego felietonu Adama Halbera - doprowadziła prawie do skandalu dyplomatycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski: Publiczność czeka na Irenę Santor

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 16:34
Chciałem dodać coś od siebie do dotychczasowego wizerunku Ireny – opowiada artysta, autor tekstów wielu piosenek na nowej płycie Ireny Santor. Koncert znakomitej piosenkarki już 7 lutego w Studiu im. Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Majewski: Irena, ja i fortepian

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 16:43
Podczas najbliższego koncertu Ireny Santor w Studiu im. Lutosławskiego Czesław Majewski będzie jej akompaniował na fortepianie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: piszę dla Ireny

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 16:08
- Pomysł na zdanie, od którego zaczęła się nowa piosenka dla Ireny Santor, przyszedł w pociągu - mówi popularny autor tekstów i poeta. 7 lutego wielki koncert piosenkarki w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska: Nikt nie odmówił Irenie Santor

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 15:20
Goszcząca w studiu Trójki popularna dziennikarka muzyczna zaprosiła na specjalny koncert Ireny Santor z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. A przy okazji zdradziła Niedźwiedziowi, dlaczego przyjaciele nazywają ją "Pućka".
rozwiń zwiń