Dałem piosenkę Zamachowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:48
Piotr Bukartyk - autor i kompozytor piosenek, artysta kabaretowy, konferansjer opowiada w "Muzycznej Jedynce" historię powstania piosenki "Kobiety jak te kwiaty".
Audio
Piotr Bukartyk
Piotr BukartykFoto: M.Borawska/PR

Tekst powstał na użytek spotkania z Wojciechem Mannem w radiowej Trójce. - Jak wszystkie pozostałe powstał w trzy godziny, w nocy - zdradza kulisy swej twórczej kuchni gość radiowej Jedynki . Ta piosenka tak na prawdę nie była skończona, bo nie było na to czasu. Więc przerobiła ja Grupa MoCarta i utwór zaczął funkcjonować w konwencji smyczkowej. Potem spodobała się Zbigniewowi Zamachowskiemu, z którym Piotr Bukartyk się przyjaźni od lat. - Więc obdarowałem Zbyszka tą pieśnią i ona funkcjonuje i radzi sobie znakomicie - mówi autor. Przyznaje, iż spotyka się z zarzutami, że jak mógł komuś oddać taki numer. Są też głosy, że jak on śmie śpiewać piosenkę Zbigniewa Zamachowskiego i tak ją zepsuć. - A ja jakieś prawa sobie roszczę do niej - żartuje Piotr Bukartyk.

Gość "Muzycznej Jedynki" mówi również, komu dał ostatnio swoje piosenki, wspomina spotkania z publicznością i opowiada o swych najbliższych planach. Szczegóły w nagraniu całej rozmowy.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

Piotr
Piotr Bukartyk w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem

(ag)

Czytaj także

Posłuchaj jak Maja Kleszcz śpiewa białym głosem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:00
Artystka, która była gościem "Muzycznej Jedynki" wykonała dla swoich dzieci kołysankę z płyty "Radio Retro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miszmasz Brathanków ze Skaldami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 16:00
Od 30 kwietnia w sklepach dostępna jest reedycja płyty "Brathanki śpiewają Skaldów". O wrażeniach z pracy nad krążkiem opowiedzieli w Jedynce Agnieszka Dyk i Janusz Mus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Karpienia: Zacząłem grać, gdy miałem 7 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:30
Skłonność do ballad ma od dziecka. Pierwszym utworem, którego nauczył się grać było "Right Here Waiting” Richarda Marxa.
rozwiń zwiń