Nie zależy mi, aby trafić do każdego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 18:37
Mela Koteluk zapewnia w "Muzycznej Jedynce", że przy doborze repertuaru nie kieruje się względami popularności, ale śpiewa to, co chce.
Audio
Mela Koteluk
Mela KotelukFoto: M.Borawska/PR

- Szczęściem dla mnie będzie, jeśli uda się zbudować taką publiczność, takich odbiorców, którzy będą chcieli wniknąć w te teksty - mówi piosenkarka pytana, czy jej poetyckie piosenki trafią do każdego, - To nie musi być Cała Polska - dodaje. Przekonuje, że w wyborze tekstów zespół kieruje się intuicją i nie ma kalkulacji, że będzie śpiewał jedynie popularne utwory.

Mela Koteluk swym imieniem i nazwiskiem firmuje cały zespół składający się oprócz niej z pięciu osób. Ale nie nazywa siebie liderką. - Wspólnie się słuchamy i wspólnie podejmujemy decyzje - zapewnia w radiowej Jedynce.

Gość "Muzycznej Jedynki" wspomina również wspólne występy z zespołem Scorpions i z Gabą Kulką, od której - jak twierdzi - wiele się nauczyła. Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

Rozmawial Zbigniew Zegler.

(ag) 

Mela
Mela Koteluk w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem


Czytaj także

Posłuchaj jak Maja Kleszcz śpiewa białym głosem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:00
Artystka, która była gościem "Muzycznej Jedynki" wykonała dla swoich dzieci kołysankę z płyty "Radio Retro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miszmasz Brathanków ze Skaldami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 16:00
Od 30 kwietnia w sklepach dostępna jest reedycja płyty "Brathanki śpiewają Skaldów". O wrażeniach z pracy nad krążkiem opowiedzieli w Jedynce Agnieszka Dyk i Janusz Mus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Karpienia: Zacząłem grać, gdy miałem 7 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:30
Skłonność do ballad ma od dziecka. Pierwszym utworem, którego nauczył się grać było "Right Here Waiting” Richarda Marxa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dałem piosenkę Zamachowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:48
Piotr Bukartyk - autor i kompozytor piosenek, artysta kabaretowy, konferansjer opowiada w "Muzycznej Jedynce" historię powstania piosenki "Kobiety jak te kwiaty".
rozwiń zwiń