Królowa internetu zapatrzona w Edytę Górniak

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:30
Julita "Jula" Fabiszewska zdobyła internetową sławę dzięki amatorskim nagraniom, które obejrzało już ponad 8 milionów osób. Teraz czeka ją egzamin przed opolską publicznością.
Audio
Julita JulaFabiszewska
Julita "Jula"Fabiszewska Foto: facebook.com/JulaPL

Julita "Jula" Fabiszewska urodziła się w 1991 roku w Łomży. W ciągu kilku lat jej utwory osiągnęły ponad 30 milionów wyświetleń w internecie. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera. Jula jest, obok Ewy Farny i Sylwii Grzeszczak, najpopularniejszą polską wokalistką w serwisie YouTube. W odróżnieniu od tych dwóch, powszechnie znanych artystek dwudziestojednoletnia wokalistka z Łomży osiągnęła sławę bez teledysku i bez wsparcia mediów.
Do niedawna fani Juli nie wiedzieli, jak wygląda ich idolka. Wszystko zmieniło się w pod koniec stycznia 2012 roku, kiedy ukazał się pierwszy teledysk artystki zrealizowany do piosenki pt. "Za każdym razem”. Nieoficjalną, nagraną w domowych warunkach wersję tego utworu odsłuchano w internecie ponad milion razy.

Już niebawem Jula zaśpiewa przed opolską publicznością. Z piosenką "Za każdym razem" wystąpi na koncercie "SuperPremier", który odbędzie się 2 czerwca. - To jest ogromne wydarzenie w moim życiu. Przygotowuję się bardzo dokładnie do tego występu. Na pierwszym planie jest strona muzyczna, a dopiero potem gdzieś tam myślę, co na siebie założyć - przyznała w "Muzycznej Jedynce".

We wrześniu ukaże się debiutancka płyta Julity Fabiszewskiej. Sama wokalistka określa jej styl jako pop rock. Prywatnie najbardziej lubi słuchać Edyty Górniak. - Ma przepiękny wokal. Za każdy razem gdy jej słucham, mam dreszcze na całym ciele - mówiła.

Z kim Jula wystąpi w Opolu, jakie ma muzyczne marzenia - dowiesz się z nagrania audycji.

  

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg

Czytaj także

Sam Wiesz Kto zagra na Debiutach w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 13:58
Piotr Jurkowski z Kluczborka z zespołem Sam Wiesz Kto wygrał opolskie eliminacje do koncertu Debiutów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie w czerni zajęli studio Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:00
Rockandrollowcy do wynajęcia, czyli "Obstawa prezydenta" byli gośćmi "Muzycznej Jedynki". Artyści zakończyli właśnie prace nad swoją nową, siódmą już płytą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Karpienia: Zacząłem grać, gdy miałem 7 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:30
Skłonność do ballad ma od dziecka. Pierwszym utworem, którego nauczył się grać było "Right Here Waiting” Richarda Marxa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love swoją 30-stkę świętować będzie w Opolu!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 10:00
Kapela zagra podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu trzeciego dnia (3 czerwca).
rozwiń zwiń