Janusz Józefowicz przenosi technologię 3D do teatru

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 17:10
Stało się tak za sprawą musicalu "Polita", który opowiada historię najsłynniejszej w dziejach polskiej aktorki Poli Negri. To pierwsze na świecie widowisko teatralne zrealizowanie w technice stereoskopii.
Audio
Janusz Józefowicz
Janusz JózefowiczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Moim zdaniem technologia 3D sprawdza się tutaj nawet lepiej niż normalnie w kinie. Idziemy do teatru, zakładamy trójwymariowe okulary i widzimy rzeczywistość wirtualną i rzeczywistą. To się fajnie przenika i uprawdopodabnia całą historię - mówił w Jedynce Janusz Józefowicz, współtwórca "Polity".

Musical o życiu Poli Negri ma szanse powtórzyć sukces, jaki kilkanaście lat temu odniosło "Metro". Jak zdradził Janusz Józefowicz już wkrótce planowane są przedstawienia w Rosji - prawdopodobnie w Petersburgu - oraz w Chicago i Nowym Jorku.

Jaki jest koszt wyprodukowania widowiska teatralnego w technologii 3D i czego widzowie Teatr Buffo mogą się spodziewać w kolejnych miesiącach - dowiesz się z nagrania audycji "Muzyczna Jedynka".

Rozmawiał Paweł Sztompke.

pg

Czytaj także

Nie zależy mi, aby trafić do każdego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 18:37
Mela Koteluk zapewnia w "Muzycznej Jedynce", że przy doborze repertuaru nie kieruje się względami popularności, ale śpiewa to, co chce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: Mistrz jest tylko jeden

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 14:30
- Postawa Czesława Niemena dla naszego pokolenia młodych, młodzieży muzycznej to było coś, co miało jeszcze większą wartość niż jego muzyka - twierdzi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk i Celine Dion: country to jedyna prawdziwa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:00
Niegdyś gwiazda polskiego rocka niezależnego, a dziś chansonista uniwersalny.Tym razem Maciej Maleńczuk wziął się za bary z klasykami country. Dlaczego wszystkie drogi prowadza do Mrągowa, wyjaśnił Zbigniewowi Zeglerowi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztywny Pal Azji: udało nam się powrócić do Jarocina'86

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 15:30
Legenda polskiego rocka powraca w odświeżonym składzie, ale nie traci dawnego ducha. Muzycy Sztywnego Pala Azji opowiedzieli w "Muzycznej Jedynce" o ósmej w dorobku zespołu płycie "Fiss Pink".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowa internetu zapatrzona w Edytę Górniak

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:30
Julita "Jula" Fabiszewska zdobyła internetową sławę dzięki amatorskim nagraniom, które obejrzało już ponad 8 milionów osób. Teraz czeka ją egzamin przed opolską publicznością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K.A.S.A. zapowiada - środowisko muzyczne zadrży

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 16:01
Krzysztof K.A.S.A. Kasowski to nie tylko muzyk Napisał książkę o swym środowisku, w którym opisał wiele smaczków.
rozwiń zwiń