Janusz Józefowicz przenosi technologię 3D do teatru

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 17:10
Stało się tak za sprawą musicalu "Polita", który opowiada historię najsłynniejszej w dziejach polskiej aktorki Poli Negri. To pierwsze na świecie widowisko teatralne zrealizowanie w technice stereoskopii.
Audio
Janusz Józefowicz
Janusz JózefowiczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Moim zdaniem technologia 3D sprawdza się tutaj nawet lepiej niż normalnie w kinie. Idziemy do teatru, zakładamy trójwymariowe okulary i widzimy rzeczywistość wirtualną i rzeczywistą. To się fajnie przenika i uprawdopodabnia całą historię - mówił w Jedynce Janusz Józefowicz, współtwórca "Polity".

Musical o życiu Poli Negri ma szanse powtórzyć sukces, jaki kilkanaście lat temu odniosło "Metro". Jak zdradził Janusz Józefowicz już wkrótce planowane są przedstawienia w Rosji - prawdopodobnie w Petersburgu - oraz w Chicago i Nowym Jorku.

Jaki jest koszt wyprodukowania widowiska teatralnego w technologii 3D i czego widzowie Teatr Buffo mogą się spodziewać w kolejnych miesiącach - dowiesz się z nagrania audycji "Muzyczna Jedynka".

Rozmawiał Paweł Sztompke.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie zależy mi, aby trafić do każdego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 18:37
Mela Koteluk zapewnia w "Muzycznej Jedynce", że przy doborze repertuaru nie kieruje się względami popularności, ale śpiewa to, co chce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: Mistrz jest tylko jeden

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 14:30
- Postawa Czesława Niemena dla naszego pokolenia młodych, młodzieży muzycznej to było coś, co miało jeszcze większą wartość niż jego muzyka - twierdzi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk i Celine Dion: country to jedyna prawdziwa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:00
Niegdyś gwiazda polskiego rocka niezależnego, a dziś chansonista uniwersalny.Tym razem Maciej Maleńczuk wziął się za bary z klasykami country. Dlaczego wszystkie drogi prowadza do Mrągowa, wyjaśnił Zbigniewowi Zeglerowi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztywny Pal Azji: udało nam się powrócić do Jarocina'86

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 15:30
Legenda polskiego rocka powraca w odświeżonym składzie, ale nie traci dawnego ducha. Muzycy Sztywnego Pala Azji opowiedzieli w "Muzycznej Jedynce" o ósmej w dorobku zespołu płycie "Fiss Pink".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowa internetu zapatrzona w Edytę Górniak

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:30
Julita "Jula" Fabiszewska zdobyła internetową sławę dzięki amatorskim nagraniom, które obejrzało już ponad 8 milionów osób. Teraz czeka ją egzamin przed opolską publicznością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K.A.S.A. zapowiada - środowisko muzyczne zadrży

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 16:01
Krzysztof K.A.S.A. Kasowski to nie tylko muzyk Napisał książkę o swym środowisku, w którym opisał wiele smaczków.
rozwiń zwiń