Rafał Brzozowski: charyzmę się ma albo nie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 15:30
- Wielcy się tego nie uczyli. Oni to mieli, tacy się urodzili – stwierdza Rafał Brzozowski, który bardzo ceni twórczość takich wykonawców jak Stevie Wonder, Freddie Mercury czy Elvis Presley.
Rafał Brzozowski
Rafał Brzozowski Foto: mat.pras.

Premiera debiutanckiego krążka Rafała Brzozowskiego zaplanowana jest na sierpień tego roku. - Już teraz można usłyszeć premierowy utwór, który nosi tytuł "Tak blisko" – informuje muzyk.

 Gość Jedynki zapowiada, że na płycie znajda się głównie popowe utwory. – Z domieszką elektroniki i klasycznym brzmieniem gitarowym –zdradza. - Bedzie tam wszystko, co mi w duszy gra – dodaje.

Producentem pierwszej solowej płyty Rafała Brzozowskiego jest Rafał Paczkowski, wcześniej współpracujący z Urszulą, Lady Pank, Kombii czy Andrzejem Piasecznym.

Rafał Brzozowski od 10 roku życia ćwiczył grę na pianinie, kilka lat później zainteresował się instrumentami klawiszowymi, na których gra do dziś. W jego życiu liczą się tak naprawdę dwie pasje: muzyka i sport. Przez ponad 10 lat uprawiał wyczynowo zapasy w stylu wolnym. Ukoronowaniem jego kariery zapaśniczej był medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w 2006 roku. Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczął udziałem w programie "Szansa na Sukces" w 2002 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenki Szwagierkolaski. W 2007 roku poznał założyciela i lidera grupy De Mono - Marka Kościkiewicza, dzięki czemu w repertuarze Rafała znalazły się utwory jednego z najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów. Razem zagrali wiele koncertów w kraju i za granicą. W 2011 roku Rafał został półfinalistą programu Voice Of Poland.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj jak Maja Kleszcz śpiewa białym głosem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:00
Artystka, która była gościem "Muzycznej Jedynki" wykonała dla swoich dzieci kołysankę z płyty "Radio Retro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowa internetu zapatrzona w Edytę Górniak

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:30
Julita "Jula" Fabiszewska zdobyła internetową sławę dzięki amatorskim nagraniom, które obejrzało już ponad 8 milionów osób. Teraz czeka ją egzamin przed opolską publicznością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wawrzynowicz o swojej drugiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 16:00
Wokalista był gościem "Muzycznej Jedynki". Pretekstem do spotkania jest jego nowa płyta "Camamey".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozak: nigdy wcześniej nie czułam się na scenie tak dobrze

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 15:00
Muzyka od zawsze był jej bliska. Zaczynała, jako prezenterka w muzycznej stacji telewizyjnej. W marcu tego roku wydała swoją drugą płytę zatytułowaną "Homemade".
rozwiń zwiń