Ucz się ze Steczkowską

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 16:52
Agata, najważniejsza w rodzinie Steczkowskich, najbardziej muzykalnej rodzinie w Polsce zachęca do poznanie siebie samego.
Audio
Agata Steczkowska
Agata SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jest ich dziewięcioro i wszyscy mają coś wspólnego z muzyką. - Najbardziej rozpoznawalna jest siostra Justyna, bo ona jest piosenkarką - mówi w "Muzycznej Jedynce" Agata Steczkowska. Zaznacza, że wszyscy w rodzinie są wykształceni muzycznie i każdy ma w swej dziedzinie osiągnięcia. Talenty się przenikają i często rodzeństwo ma kilka "specjalizacji".
- Wszyscy kształciliśmy się, jak chcieliśmy jak ktoś chciał iść na studia, to poszedł - mówi Agata, która do tego roku kierowała chórem chłopięcym. Teraz prowadzi wakacyjne warsztaty, które nie są tylko warsztatami muzycznymi. W prowadzeniu warsztatów pomaga rodzeństwo, ale nie wszyscy. - My jako rodzeństwo, czyli cała dziewiątka, spotykamy się na już tylko na uroczystościach rodzinnych – zauważa.

Agata Steczkowska wyjaśnia, że podczas warsztatów ich uczestnicy uczą się śpiewać, aole przede wszystkim i uczą się samych siebie. Bo mogą ujawnić często ukrywane do tej pory talenty. - Jest 13 dziedzin artystycznych i każdy może sobie cos wybrać – zachwala gość radiowej Jedynki. Na tych warsztatach mogą zacząć grać, malować, śpiewać. Warsztaty kończą się publicznym występem kursantów i opiekunów.
Posłuchaj nagrania całej rozmowy, z której można dowiedzieć się więcej o warsztatach, a także o talentach poszczególnych członków rodziny Steczkowskich.

Rozmawiał Paweł Sztompke.
(ag)

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka POLSKA

Czytaj także

Rafał Brzozowski: charyzmę się ma albo nie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 15:30
- Wielcy się tego nie uczyli. Oni to mieli, tacy się urodzili – stwierdza Rafał Brzozowski, który bardzo ceni twórczość takich wykonawców jak Stevie Wonder, Freddie Mercury czy Elvis Presley.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górniak: Wiem, że warto przetrzymać trudności

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 13:13
- Ludzie dziękują mi w listach, że przetrwałam, że nadal jestem dla nich, że wróciłam na scenę, nie zapomniałam o nich. Dziękują mi za postawę życiową. A mi, w ciężkim momencie pomogła pewna niezapomniana piosenka - zwierzyła się gwiazda w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń