"Przez akordeon wyrażam siebie"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:06
- Mój instrument służy jako medium między mną a odbiorcą. Zależy mi, żeby go wykorzystać ekspansywnie i w pełni pokazać możliwości tego instrumentu, które są niesamowite - mówił w Jedynce Marcin Wyrostek.
Audio
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: PR/W. A. Jurzyk

Przełomowy w karierze Marcina Wyrostka był rok 2009. W odstępie kilku miesięcy wygrał telewizyjny program "Mam talent" i wydał debiutancką płytę. Kolejną, w 2011 roku, nagrał wspólnie z kwartetem Coloriage.

- Sięgamy do folkloru różnych regionów świata. Tak samo jesteśmy różni jako kwartet. Każdy z nas jest zupełnie inny pod względem osobowości i zainteresowań muzycznych. Dzięki temu fajnie się uzupełniamy, powstaje taki kolaż różnych barw. Brzmieniem naszych instrumentów staramy się właśnie malować różne barwy - tak akordeonista charakteryzował w "Muzycznej Jedynce" efekty współpracy z muzykami Coloriage.

Marcin Wyrostek koncertuje na całym świecie, m.in.: w Czechach, Holandii, Irlandii, na Litwie i Słowacji, Niemczech, Szkocji, Szwajcarii, na Ukrainie i Węgrzech, w USA oraz we Włoszech. Dokonał wielu nagrań dla polskich i zagranicznych ośrodków medialnych.
W jego repertuarze znajdziemy muzykę poważną (Bach, Vivaldi, Chaczaturian, Mozart, Brahms), a także jazzową, latynoamerykańską, francuską, argentyńską, klezmerską czy ethno-folk.

W rozmowie z Izą Żukowską Marcin Wyrostek mówił także o nowej płycie, współpracy z Kayah i najbliższych występach - posłuchaj nagrania audycji.

Czytaj także

Marcin Wyrostek: Nigdy nie rozstaję się z akordeonem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 17:00
Słynny wirtuoz nie tylko wziął udział w Biegu Piastów, lecz także zachwycił innych jego uczestników swoją grą. A Markowi Niedźwieckiemu opowiedział o swoich planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: od życia biorę, co chcę

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 15:41
- Codziennie siebie zaskakuję. Raz dobrze, raz gorzej, ale dzięki temu moje życie jest spontaniczne i wesołe. Przede wszystkim zaś każdy dzień jest inny - mówiła w Jedynce popularna wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: nie wykonuję Cohena na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 07:00
Jej ostatni album "Sekrety życia według Leonarda Cohena" zyskał już status złotej płyty. Z nowym materiałem wystąpi w lipcu na IV Festiwalu Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" w Olsztynie.
rozwiń zwiń