Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
Audio
Stan Borys
Stan BorysFoto: PR/Kajetan Tłokowski

Wspomniane Święto było organizowane w latach 1971-1989 w okresie letnim, często w okolicach Bożego Ciała - Płacili potrójnie żeby odciągnąć ludzi od procesji kościelnych. Musieliśmy ulegać, ponieważ wtedy nasze stawki były bardzo niskie. Cienko przędli wszyscy - mówił w "Sobocie z Muzyczną Jedynką" Stan Borys.

Artysta podczas 50 lat kariery wylansował wiele przebojów. Jeden z największych to "Anna". Jak się okazuje, bohaterka tej piosenki to autentyczna postać. - Anna żyje i mieszka niedaleko Warszawy ze swoim mężem Bogdanem Loeblem, który napisał dla niej tę piosenkę. Ja natomiast swoją Annę spotkałem dopiero teraz [tak nazywa się partnerka piosenkarza - przyp. red.].

Więcej w nagraniu audycji. Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg

Czytaj także

"Przez akordeon wyrażam siebie"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:06
- Mój instrument służy jako medium między mną a odbiorcą. Zależy mi, żeby go wykorzystać ekspansywnie i w pełni pokazać możliwości tego instrumentu, które są niesamowite - mówił w Jedynce Marcin Wyrostek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica sukcesu The Doors tkwi w... Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 16:50
Wspaniały głos odziedziczył po matce, która pochodziła z Polski. Zresztą wśród krewnych Raya Manzarka znacznie więcej jest Polaków. O kulisach kariery legendarnego zespołu The Doors muzyk opowiadział w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Feel:nie wierzyłem, że będę zajmował się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 14:00
Dziś Piotr Kupicha ma na koncie trzy bestsellerowe albumy, a wkrótce, z Marcinem Kindlem, będzie reprezentował Polskę na Festiwalu Piosenki Bałtyckiej w Karlshamn
rozwiń zwiń