X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal, który narodził się z pewnej ballady...

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 16:58
W dniach 2-4 sierpnia w Toruniu odbędzie się 3. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Patronat nad imprezą objęła Jedynka.
Audio
Andrzej Szmak (po lewej) i Krzesimir Dębski
Andrzej Szmak (po lewej) i Krzesimir DębskiFoto: PR/Wojciech Kusiński

- Przed laty na rynku w Toruniu kręcony był film "Prawo i pięść". Podczas uroczystości odsłaniania aranżacji poświęconej temu filmowi z udziałem reżysera Jerzego Hofmana i Magdy Zawadzkiej (żona odtwórcy głównej roli - Gustawa Holoubka - przyp. red.) odtwarzaliśmy balladę z tego filmu ("Nim wstanie dzień" - przyp. red.). Uroczystości towarzyszył koncert muzyki filmowej. Wtedy narodził się pomysł, żeby to rozszerzyć - mówił w "Muzycznej Jedynce" Andrzej Szmak, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu.

Od początku z toruńską imprezą związany jest Krzesimir Dębski. Znany kompozytor, jako dyrektor muzyczny Festiwalu, odpowiada m.in. za selekcję uczestników Przeglądu Konkursowego. 

- Wystąpi w nim 26 uczestników, choć zgłoszeń było o wiele wiele więcej. Będą mieli do wykonania piosenkę polską i zagraniczną. Tę samą formułę będzie miał Koncert Galowy na Rynku Nowego Miasta. Wystąpi wielu śpiewających aktorów, m.in. Olga Bołądź, Olga Bończyk, Ania Czartoryska, Lesław Żurek i Sonia Bohosiewicz. Całość poprowadzą Małgosia Kożuchowska i Kacper Kuszewski - zdradził drugi z gości Jedynki.

Kogo jeszcze będzie można spotkać na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu i jaki jest szczegółowy plan imprezy - dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

Patronat nad imprezą objęła Jedynka

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Feel:nie wierzyłem, że będę zajmował się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 14:00
Dziś Piotr Kupicha ma na koncie trzy bestsellerowe albumy, a wkrótce, z Marcinem Kindlem, będzie reprezentował Polskę na Festiwalu Piosenki Bałtyckiej w Karlshamn
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: wychowałem się w kulcie melodii

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:09
Komponował m.in. dla Alibabek, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej i Michała Bajora. O największych polskich przebojach swojego autorstwa opowiedział w "Sobocie z Muzyczną Jedynką".
rozwiń zwiń