Katarzyna Groniec będzie morową panną

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 16:47
Piosenkarka wystąpi w koncercie Morowe panny. Zaśpiewa tam utwór "Rubin". To hołd złożony kobietom, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim.
Audio
Katarzyna Groniec w studiu Muzycznej Jedynki
Katarzyna Groniec w studiu "Muzycznej Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Podczas pisania piosenki artystka przesłuchała wiele rozmów z uczestniczkami Powstania, które wspominały te czasy. - Mnie zainteresowała jedna rzecz. Chciałam napisać tekst, jak się żyje po czymś takim - zdradza Katarzyna Groniec w "Muzycznej Jedynce". Była ciekawa, czy wspomnienia wracają, czy wręcz przeciwnie - można normalnie żyć.
Wspomnienia kobiet walczących w Powstaniu Warszawskim znalazły odbicie w tekście piosenki "Rubin".
Posłuchaj zapisu całej rozmowy, z której dowiesz się czy można zapomnieć o przeżyciach Powstania, a także o najbliższych zamierzeniach artystki.
Koncert "Morowe Panny" w ramach corocznego cyklu "Pamiętamy '44" odbędzie się 28 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego o godz. 20.00. To historia stolicy opowiedziana przez młode kobiety z ich problemami, przemyśleniami i spostrzeżeniami, dotyczącymi Powstania Warszawskiego oraz współczesnej Warszawy. Polskie wokalistki zaśpiewają swoje autorskie teksty.
Utwory zostały przygotowane w oparciu o kompozycje Dariusza Malejonka, lidera zespołu Maleo Reggae Rockers. W koncercie udział wezmą także Halina Mlynkova, Marika, Anita Lipnicka, Paulina Przybysz, Jadwiga Basińska, Anna Brachaczek, Lilu, Mona, Paresłów.
Rozmawiał Zbigniew Zegler.
(ag)


Czytaj także

Marika: Mam w sobie siłę ognia (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2011 13:00
Ostatnio coraz głośniej robi się w kraju o Marice. Artystka właśnie bierze udział w obchodach 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, śpiewając w spektaklu "Morowe Panny". A przed nią... spotkanie z Eriką Badu i trzecia płyta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie oczekujemy dziewczyn z granatami i kijami baseballowymi"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 10:02
Muzeum Powstania Warszawskiego chce przyjrzeć się współczesnym Polkom i temu jak się prezentują na tle dzielnych uczestniczek stołecznego zrywu z sierpnia 1944 roku. O akcji "Morowe Panny" opowiedziała w Czwórce Dorota Serwa z Muzeum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Superdziewczyny zaśpiewają o Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 18:05
Wydawałoby się, że to męska rzecz.... Prawda jest taka, że kobiety wniosły w Powstanie Warszawskie znaczący wkład. A teraz same o tym opowiedzą podczas koncertu "Morowe panny". Głosami m.in. Haliny Mlynkowej i Mariki, które gościły w Jedynce.
rozwiń zwiń