Menadżer Kultu: wciąż mam w sobie chęć tworzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 18:03
Mija 30 lat od założenia legendarnego zespołu. - Choć nasze relacje różnie się układały, przez cały ten czas byliśmy z Kazikiem w przyjaźni - opowiada w "Muzycznej Jedynce" były basista, a dziś menadżer Kultu, Piotr Wieteska.
Audio

- Zmówiliśmy się na początku lutego 1980 roku - opowiada gość "Muzycznej Jedynki", i współzałożyciel legendarnej formacji. - Potem odszedłem na jakiś czas, ale wróciłem w 1995 już jako menadżer.

Odszedł, bo taką obrał "drogę religijną”. - Byłem wówczas kawalerem, miałem dużo wolnego czasu - wspomina Wieteska. - Zostałem świadkiem Jehowy i czas wolałem poświęcać na głoszenie słowa bożego niż na granie w zespole.

Ostatni projekt muzyczny Wieteski to Buldog. - Chęć tworzenia siedzi we mnie cały czas, choć zajmuję się czymś innym - mówi gość Jedynki. - Pierwotnie chciałem po prostu wydać płytę, ale z czasem, krok po kroku, wszystko zaczęło się rozwijać, pojawiły się regularne koncerty. Dziś gramy rzadko, ale zespół funkcjonuje na stałe. Nasza muzyka ma w sobie sporo rytmów reagge, trochę funky, można przy niej potańczyć.

Na płycie Buldoga znajdziemy wiersze m. in. Tuwima, Osieckiej oraz Asnyka. I choć, jak wspomina Wieteska, założenia by stworzyć płytę "na smutno" nie było, tak jakoś wyszło. - Robimy po prostu, co nam się podoba co ma według nas jakąś wartość - opowiada gość Jedynki.

Posłuchaj nagrania rozmowy z Piotrem Wieteską ze studia "Muzycznej Jedynki".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka

Czytaj także

Urodziny Kazika: Jestem już starszym panem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 00:00
Żywa legenda polskiego rocka i rapu kończy dziś 49 lat. Z tej okazji przypominamy Czwórkową rozmowę z Kazikiem Staszewskim o historii, inspiracjach oraz roli tekstów w muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik: zasadniczo politykom nie wierzę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 14:48
- Już dawno sparzyłem się na ich socjotechnicznych chwytach, z których jako człowiek, który spędził 9 lat na wydziale socjologii, zdaję sobie sprawę - mówi muzyk Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mam stałe poczucie obowiązku wobec fanów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 16:29
- Dziś tworzenie postępuje nieco wolniej, niż kiedyś. Jest się bardziej krytycznym wobec siebie i chciałoby się przekroczyć poprzeczkę wyższą, niż poziom ustawiony w przeszłości. Mam większy namysł nad tym, co piszę - mówi Kazik Staszewski w Trójce.
rozwiń zwiń