Ania Szarmach w gitarowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 16:19
- Uczę się muzyki każdego dnia i to też ma na mnie wpływ, ale nie jest najważniejsze. Inspirują mnie ludzie. Zadaję się z bardzo energetycznymi osobowościami - mówiła w Jedynce Ania Szarmach przed premierą nowej płyty.
Audio
Ania Szarmach
Ania SzarmachFoto: Lament/Wikipedia

Jesienią do sklepów muzycznych trafi "POZYTYWka" - trzecia płyta w dyskografii wokalistki. Podobnie jak dwa poprzednie albumy, ten również będzie w pełni jej autorskim dziełem.

- Napisałam wszystkie piosenki i teksty. Niemniej jednak moja zacna ekipa uczestniczyła bardzo aktywnie w warstwie aranżacyjno-produkcyjnej - podkreślała w "Muzycznej Jedynce".

Inne będzie natomiast brzmienie. W porównaniu do refleksyjno-nostalgicznej płyty "Inna" z 2010 roku najnowsza produkcja utrzymana będzie w dużo bardziej pogodnym, ale i "zadziornym" tonie. Wpływ na to miały inspiracje muzyczne, które w ostatnim czasie najsilniej oddziaływały na Anię Szarmach.

- Prym wiedzie tutaj John Mayer, na którego punkcie oszalałam. On ma proste, przepiękne piosenki, świetne teksty i przecudowny głos. Wróciłam też do Janis Joplin, którą się fascynowałam jeszcze w podstawówce. Podobnie jest z zespołem Free. Moje inspiracje były więc bardzo rockowe, ale nie mogę jeszcze nazwać tak swojej płyty. Na pewno będą to jednak gitarowe klimaty - mówiła.

O premierze teledysku do singla promującego płytę ""POZYTYWka", pracach nad albumem i planach koncertowych Ani Szarmach dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

pg

Czytaj także

Power of Trinity: staramy się robić muzykę "pod włos"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 08:26
- Jesteśmy trochę alternatywnym zespołem, próbujemy mieszać gatunki – mówi w Muzycznej Jedynce Kuba Koźba z zespołu Power of Trinity i zapowiada, że w przyszłym roku światło dzienne ujrzy nowa, trzecia już płyta grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski: Najważniejsza jest praca nad sobą

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 15:00
Wokalista, który już podbił serca słuchaczy swoją nową płytą był swego czasu… zapaśnikiem. – Do śpiewania mam takie samo podejście, jak do sportu - mówił w Jedynce Brzozowski. – Wiem, że żeby cokolwiek osiągnąć w tej dziedzinie, trzeba po prostu trenować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azyl P. powróci w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 18:30
Ten zespół to tak naprawdę kawał historii polskiego rock’n’rolla. Muzycy po niemal 30 latach właśnie zamierzają powrócić na rynek za sprawą płyty, wydanej przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń