Lady Pank z orkiestrą dziękuje fanom. Na dokładkę nowa piosenka

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 17:00
Najnowszy, dwupłytowy album "Symfonicznie", ukaże się na rynku 2 października. – Są jeszcze ludzie, dla których warto wydawać płyty. Chcemy im podziękować za trwałość w uczuciach – powiedział w "Muzycznej Jedynce" Janusz Panasewicz.
Audio
Lady Pank z orkiestrą dziękuje fanom. Na dokładkę nowa piosenka
Foto: PR/Wojciech Kusiński

Na tym wydawnictwie znalazły się największe przeboje zespołu w orkiestrowych aranżacjach, zarejestrowane w katowickim Spodku i warszawskiej Sali Kongresowej. Na koncertach grupa Lady Pank występowała z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Dlaczego rockowy zespół zdecydował się na taki zabieg?

– Sam podchodziłem do tego z pewnym niepokojem, nie byłem pewien, czy pomysł zadziała. Filharmonicy dostali od nas około 30 piosenek i wpadli na pomysł, że muzyka poważna przeplata się z piosenkami Lady Pank. Pierwsze próby były dla nas niełatwe, nie wiedzieliśmy dlaczego i co grają, gdzie wejść… ale wyszło fajnie i zagraliśmy w związku z tym sporo koncertów – mówił Janusz Panasewicz.

W tym roku mija trzydziestolecie istnienia zespołu. - Stąd podwójny album i jeszcze nowa piosenka "Chłopak z mokrą głową”, z podziękowaniem dla fanów za ich trwałość w uczuciach – powiedział Panasewicz.

Czy premierowy utwór zapowiada powrót Lady Pank do rock’n’rollowych korzeni, po ostatnich, spokojniejszych propozycjach? – Zespół istnieje wiele lat, więc na naszą muzykę wiele rzeczy miało wpływ: to co się dzieje dookoła, to co grają inni. I niewątpliwie jakieś tendencje się przebijały. Prawdą jest, że raz wychodzi to lepiej, raz gorzej, ale trzeba próbować. Najważniejsze, że w muzyce jest cały czas nasz charakterystyczny szkielet, który jest rozpoznawalny. W "Chłopaku z mokrą głową” bardzo słychać, że to klasyczny, rockowy Lady Pank – mówił Panasewicz.

Wokalista zdradził, że pracuje już nad nową, solowa płytą. – Bardzo zaskoczeni będą wszyscy, przyzwyczajeni do brzmienia Lady Pank. Będzie to zupełnie coś innego, ale zapewniam, że spokojnie raczej nie będzie – powiedział.

Kiedy na rynku pojawi się nowa płyta Lady Pank i czy w dobie internetu oraz nośników elektronicznych jest jeszcze sens inwestować w klasyczne wydawnictwa? Odpowiedź na te i inne pytania w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Panasewicz obiecuje kolejne przeboje Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 16:19
Został wyciągnięty z wojska w małej mieścinie na północnym wschodzie Polski, by zająć stanowisko wokalisty rockowej megagwiazdy. Był jeszcze "w kamaszach", gdy piosenki Lady Pank zdobywały już Trójkową Listę Przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lady Pank gra "Augustowskie noce"!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 08:30
11 listopada dowiemy się, czy Mazury zostaną jednym z "7 Cudów Natury". Janusz Panasewicz, który wziął udział w nagraniu piosenki "Mazurski cud", był gościem "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lady Pank jak The Rolling Stones

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 19:00
Melodie Lady Pank wpadają w ucho, a teksty i wykonanie są niegrzeczne. To jest sprawdzona recepta zespołu The Rolling Stones - uważa Maria Szabłowska, dziennikarka PR.
rozwiń zwiń