X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy sezon Polskiej Orkiestry Radiowej: tylko wam się wydaje, że znacie Moniuszkę...

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 19:12
Nowy sezon koncertowy POR rozpoczyna uczczeniem 140. rocznicy śmierci Stanisława Moniuszki. - Chcemy go pokazać z zupełnie innej strony - zapowiada dyrektor orkiestry Łukasz Borowicz.
Audio
  • Łukasz Borowicz o nowym sezonie artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej
Nowy sezon Polskiej Orkiestry Radiowej: tylko wam się wydaje, że znacie Moniuszkę...
Foto: PR/Wojciech Kusiński

Arie i duety z oper Moniuszki 16 września wykonają wybitni polscy soliści operowi – Ewa Vesin, Anna Lubańska i Stanisław Kufluk. Inauguracja sezonu, jak zapowiadał gość "Muzycznej Jedynki", będzie wyjątkowa. - Chcięliśmy pokazać Moniuszkę z zupełnie innej strony. Ze strony maksymalnie autentycznej i prawdziwej. Szukaliśmy oryginalnych partytur, a nie późniejszych opracowań. Jestem głęboko przekonany, że Moniuszko był pokrzywdzony przez takie zmiany. Chciano dobrze, a wyszło jak zawsze. My zagramy na przykład fragmenty "Halki” w oryginalnej instrumentacji - opowiadał Łukasz Borowicz.

Oprócz znakomitych śpiewaków będzie także m.in. muzyka baletowa. - Pokażemy kompozytora z wielu stron, pokażemy jego rozmaite muzyczne fascynacje - zapowiadał szef POR, który podczas koncertu inaugurującego nowy sezon będzie dyrygował orkiestrą. Na wydarzenie zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Czytaj więcej o Polskiej Orkiestrze Radiowej

Natomiast 28 września z orkiestra radiową wystąpi Łukasz Zagrobelny. Koncert jest nagrodą od Programu Pierwszego Polskiego Radia, którą podczas tegorocznego Festiwalu Opolskiego zdobyła piosenka "Ja tu zostaję”, promująca płytę o tym samym tytule. W repertuarze znajdą się zarówno największe przeboje, jak i najnowsze piosenki artysty - wszystkie w zupełnie nowych aranżacjach. Do udziału w koncercie zaproszenie przyjęło wielu znanych gości, zarówno wokalistów ( Grażyna Łobaszewska, Karolina Kozak, Natalia Kukulska), jak też instrumentalistów. 

- Każdy koncert Polskiej Orkiestry Radiowej udowadnia, że to zespół o rozmaitych i wielkich możliwościach. Muzyka Dworzaka, Schuberta, ale też balans między kompozytorami znanymi i zapomnianymi, czy muzyka współczesna, filmowa... nic nie jest nam obce. Zajmujemy się każdą dobra muzyką - powiedział Łukasz Borowicz.

Więcej o atrakcjach nowego sezonu artystycznego usłyszysz w nagraniu audycji.

Rozmawiała Iza Żukowska.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Italo Montemezzi – zręczny kontynuator Verdiego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 18:00
Opera "Miłość trzech królów" grana była przed wojną w La Scali i w Metropolitan Opera. Po 1945 nie wróciła na sceny świata, ale podczas ostatniego Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie zabrzmiała w rewelacyjnym wykonaniu w wersji estradowej. To wykonanie pod batutą Łukasza Borowicza już w sobotę w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert fortepianowy Wieniawskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 13:20
Muzyka polska wypełniła w całości program koncertu Polskiej Orkiestry Radiowe pod batutą Łukasza Borowicza, którym zespół zamknął bieżący sezon artystyczny. Solistką była Beata Bilińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taki Moniuszko na pewno Was zaskoczy...

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 20:02
Nieznanymi dotychczas, oryginalnymi wersjami fragmentów słynnej "Halki" Polska Orkiestra Radiowa rozpocznie nowy sezon. W niedzielę wieczorem Dwójka zaprasza na transmisję ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
rozwiń zwiń