Farben Lehre i Kamil Bednarek, czyli punky reggae

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 19:37
"Achtung 2012" to najnowsza, 12. już płyta Farben Lehre. Legendarny punkowy zespół do współpracy zaprosił wielu muzyków, często z bardzo różnych środowisk.
Audio
Adam Mikołajewski i Wojciech Wojda
Adam Mikołajewski i Wojciech WojdaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Płyta "Achtung 2012" trafiła do sklepów 11 września. Oprócz członków zespołu w jej nagrywaniu wzięło udział 14 gości. Dobór nazwisk był staranny, a rozpiętość stylistyczna - duża. I tak, na płycie pojawiają się m.in. Kamil Bednarek, Gutek z Indios Bravos, Jelonek oraz muzycy Akurat i Eneja.

- Wszystkich łączy jedno. Każdy z nich bardzo dobrze odnalazł się w dźwiękach Farben Lehre. Każdemu z nich jesteśmy winni podziękowanie. Warto podkreślić, że to był układ przyjacielski. Wszyscy grali non profit - podkreślał w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Wojda, wokalista i założyciel Farben Lehre.

Co stało za pomysłem z tak wieloma gośćmi? - Nasza poprzednia płyta "Ferajna" podniosła nam wysoko poprzeczkę. To była bardzo dobrze wyprodukowana płyta i tam gości praktycznie w ogóle nie było. Na nowej płycie chcieliśmy przeskoczyć tamtą poprzeczkę żeby ktoś nie powiedział, że zespół się cofa. Chcieliśmy jakiegoś urozmaicenia - tłumaczył Wojda.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera z muzykami Farben Lehre.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ten hit zna każdy. A miała być zwykła "pościelówa”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 19:21
Rezerwat obchodzi jubileusz trzydziestolecia. Za miesiąc w sklepach pojawi się reedycja pierwszego albumu zespołu, a jesienią - zupełnie nowa płyta. Z tej okazji Andrzej Adamiak wspominał w Jedynce historię przeboju "Zaopiekuj się mną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azyl P. powróci w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 18:30
Ten zespół to tak naprawdę kawał historii polskiego rock’n’rolla. Muzycy po niemal 30 latach właśnie zamierzają powrócić na rynek za sprawą płyty, wydanej przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń