Kallas, czyli spotkanie dwóch legend

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 15:51
Życiorysy Violetty Villas i Kaliny Jędrusik to temat na niejedną książkę, film czy sztukę. Dzięki Marcinowi Szczygielskiemu obie artystki spotkały się na deskach teatru...
Audio
Fragment przedstawienia Kallas
Fragment przedstawienia "Kallas"Foto: www.teatrkamienica.pl

- Dla mnie Violetta Villas i Kalina Jędrusik to zawsze były dwie strony tego samego medalu. Pochodziły wprawdzie z zupełnie innych wszechświatów, ale sporo je łączyło. Przede wszystkim gigantyczny talent. Obie nie zostały również do końca zaakceptowane przez środowisko artystyczne i w podobny sposób manipulowały swą seksualnością, czyniąc z niej swój atut - mówił w Jedynce Marcin Szczygielski, pisarz i autor sztuki "Kallas".

Spektakl opowiada o sześciu spotkaniach Violetty Villas i Kaliny Jędrusik. - To fikcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami oraz postaciami obu artystek. Pięć spośród tych spotkań rzeczywiście miało miejsce: na koncertach, na planie filmu "Dzięcioł" Jerzego Gruzy, podczas tournee po USA z "Podwieczorkiem przy mikrofonie", w studiu telewizyjnym oraz małym domu kultury pod Warszawą - wymieniał gość "Muzycznej Jedynki".

W rolę Violetty Villas wciela się Ewa Kasprzyk , a Kaliny Jedrusik - Joanna Kurowska . Od 6 października sztukę "Kallas" będzie można obejrzeć w warszawskim Teatrze Kamienica.

Posłuchaj całej rozmowy Izy Żukowskiej z Marcinem Szczygielskim.

pg

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Połomski: Villas była trochę na bakier z dobrym smakiem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 09:30
Pierwszy raz usłyszał jej śpiew podczas próby z Orkiestrą Polskiego Radia w Grand Hotelu. Debiutowali w tym samym czasie. Jerzy Połomski wspominał w Jedynce nie tylko Violettę Villas, lecz także złote czasy polskiej piosenki w ogóle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

On, trzy kobiety i Polska Orkiestra Radiowa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 17:06
28 września w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego Polskiego Radia wystąpi Łukasz Zagrobelny. Zwycięzca opolskiego konkursu "SuperPremier" wykona 11 swoich piosenek w zupełnie nowych aranżacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozdarta między Polskę i Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:06
Kiedy miała 13 lat wyjechała z rodzicami do Niemiec. Po 13 lat wróciła z nowa płyta "eMIGRACAJA". Dlaczego wróciła do Polski opowiada w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń