Michał Urbaniak popularyzatorem. Niemen po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:42
Znany jazzman postanowił rozsławić w świecie polskie piosenki i przygotowuje płytę z nowymi aranżacjami takich hitów jak "Pod papugami" czy "Papaya". O szczegółach tego projektu artysta mówił w Jedynce.
Audio
Michał Urbaniak
Michał UrbaniakFoto: Emilia Iwanicka/PR

Do współpracy nad nową płytą Michał Urbaniak zaprosił amerykańskich wokalistów. Na warsztat wzięli oni m.in. kompozycje Seweryna Krajewskiego, "Papayę" Urszuli Dudziak i "Pod papugami" Czesława Niemena. Według początkowego planu piosenek Niemena miało być na płycie więcej, ale...

- Ze wstępnego rozpoznania okazało się, że w repertuarze Czesława większość piosenek bez niego traci sens. On był tak wielkim wokalistą, że odejmując jego głos mało zostaje kompozycji z melodią - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Michał Urbaniak.

Joanna
Joanna Sławińska i Michał Urbaniak/fot. E.Iwanicka/PR

Zanim prace nad płytą dobiegną końca, jeszcze w październiku odbędą się kolejne spotkania z cyklu Urbanator Days. Jak informują organizatorzy, to miejsce dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować.

- Grając koncerty z Urbanatorem bardzo często zdarzało się, że tłumy ludzi – muzyków, aspirujących muzyków i fanów - przychodziły do mnie z pytaniami. Postanowiłem, że skoro jest takie zapotrzebowanie na informacje i jest tyle spostrzeżeń z drugiej strony, to dodam do mojej działalności takie spotkania z muzykami i fanami - mówił gość Jedynki.

Co Michał Urbaniak mówił o debacie wyborczej w USA i swojej roli w filmie "Mój rower" - dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiali Joanna Sławińska i Paweł Sztompke.

pg

Czytaj także

Michał Urbaniak: w jazzie nie ma nic do rozumienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 17:21
Światowej sławy jazzman, skrzypek i kompozytor mówił w Jedynce czym dla niego jest muzyka, jakich mistrzów spotkał na swej drodze i jak ważna w jego twórczości jest improwizacja.
rozwiń zwiń