X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Urbaniak popularyzatorem. Niemen po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:42
Znany jazzman postanowił rozsławić w świecie polskie piosenki i przygotowuje płytę z nowymi aranżacjami takich hitów jak "Pod papugami" czy "Papaya". O szczegółach tego projektu artysta mówił w Jedynce.
Audio
Michał Urbaniak
Michał UrbaniakFoto: Emilia Iwanicka/PR

Do współpracy nad nową płytą Michał Urbaniak zaprosił amerykańskich wokalistów. Na warsztat wzięli oni m.in. kompozycje Seweryna Krajewskiego, "Papayę" Urszuli Dudziak i "Pod papugami" Czesława Niemena. Według początkowego planu piosenek Niemena miało być na płycie więcej, ale...

- Ze wstępnego rozpoznania okazało się, że w repertuarze Czesława większość piosenek bez niego traci sens. On był tak wielkim wokalistą, że odejmując jego głos mało zostaje kompozycji z melodią - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Michał Urbaniak.

Joanna
Joanna Sławińska i Michał Urbaniak/fot. E.Iwanicka/PR

Zanim prace nad płytą dobiegną końca, jeszcze w październiku odbędą się kolejne spotkania z cyklu Urbanator Days. Jak informują organizatorzy, to miejsce dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować.

- Grając koncerty z Urbanatorem bardzo często zdarzało się, że tłumy ludzi – muzyków, aspirujących muzyków i fanów - przychodziły do mnie z pytaniami. Postanowiłem, że skoro jest takie zapotrzebowanie na informacje i jest tyle spostrzeżeń z drugiej strony, to dodam do mojej działalności takie spotkania z muzykami i fanami - mówił gość Jedynki.

Co Michał Urbaniak mówił o debacie wyborczej w USA i swojej roli w filmie "Mój rower" - dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiali Joanna Sławińska i Paweł Sztompke.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Urbaniak: w jazzie nie ma nic do rozumienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 17:21
Światowej sławy jazzman, skrzypek i kompozytor mówił w Jedynce czym dla niego jest muzyka, jakich mistrzów spotkał na swej drodze i jak ważna w jego twórczości jest improwizacja.
rozwiń zwiń