Kombii romantycznie? Podobno mieli opory…

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 17:33
12 października w warszawskiej Sali Kongresowej zespół wystąpi w repertuarze elektroakustyczny. - Brzmi to ciekawie, łagodniej, delikatnie – mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Skawiński.
Audio
Grzegorz Skawiński
Grzegorz Skawiński Foto: PR/Wojciech Kusiński

Muzycy zespołu Kombii zapowiedzieli, że podczas koncertu zagrają repertuar przekrojowy, reprezentujący całą, blisko 30-letnią historię zespołu. Ale nawet najzagorzalsi fani, będą zdziwieni. - Część akustyczna może być dla słuchaczy ciekawsza, bo nigdy tego nie robiliśmy. Zrobiliśmy kilka prób z tym repertuarem i myślę, że brzmi to ciekawie, łagodnie, delikatnie, romantycznie i eterycznie – powiedział Grzegorz Skawiński.

Waldemar Tkaczyk przyznał natomiast, że ciężko było wybrać konkretne piosenki. – Z tym zawsze mamy problem. Fani czasami coś krzyczą, a my wiemy, że tego nie możemy zagrać. Tam będzie tych piosenek naprawdę dużo, bo zagramy ponad 2 godziny – mówił Tkaczyk.

Muzyk zdradził też, że Kombii zamierza opracować szerszy akustycznie reperatuar. - Bo nigdy tego nie było, mieliśmy jakieś opory, bo my to przecież elektronika. A to właśnie może być ciekawe wyzwanie. Bo jak piosenka ma dobre słowa i melodię, to nawet przy ognisku można ją zagrać na gitarze i będzie dobrze – powiedział Waldemar Tkaczyk.

Grzegorza
Grzegorza Skawiński i Waldemar Tkaczyk w studiu radiowej Jedynki

Zespół przygotował też specjalną oprawę wizualną koncertu. – Będzie inaczej ustawiona scena, będziemy trochę na siedząco, mamy też specjalne prezentacje. Koncert będzie rejestrowany. Wydamy go na DVD, ale też na płycie audio. I chcielibyśmy, żeby się to czymś różniło, więc na DVD dołożymy kilka elementów, między innymi te z oprawy wizualnej – powiedział Grzegorz Skawiński.

Muzycy zdradzili też, że jeden ze swoich większych przebojów zagrają w rytmie bossa novy, z gitarą klasyczną. Jakie są dalsze plany zespołu i kiedy Kombii wyda kolejną płytę – o tym wszystkim muzycy opowiedzieli w Muzycznej Jedynce. Zapraszamy do słuchania i oglądania wywiadu.

Rozmawiała Iza Żukowska.

 ei

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka dvd

Czytaj także

Poparzeni Kawą Trzy, czyli muzyka z Sejmu rodem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 18:14
Na początku miała być to tylko forma oderwania się od stresującego zawodu. Jednak z czasem zespół muzykujących dziennikarzy zdobył sobie sporą grupę fanów. - Więc siedzimy i pracujemy nad płytą - mówił w Muzycznej Jedynce Jacek Kret.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Rozynek: to płyta dla tych, którzy mnie nie lubią

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 21:00
Powodem spotkania z artystą w Muzycznej Jedynce była płyta "Second Hand", która swoją premierę miała 25 września. To piąty, solowy krążek w karierze Marcina Rozynka. Są na nim covery utworów polskich artystów.
rozwiń zwiń