"Ambitny pop ma w Polsce przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 15:27
Jest ich piątka, są z Wybrzeża i nazywają się New, New. Szersza publiczność kojarzy ich z utworu "Neony", który niedawno był Piosenką dnia Jedynki.
Audio
Zespół New New w studiu Jedynki (zdjęcie archiwalne: październik 2012)
Zespół New New w studiu Jedynki (zdjęcie archiwalne: październik 2012)Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Tworząc nazwę naszego projektu nie myśleliśmy jak to będzie brzmiało. Sam napis "New, New" mówi o czymś nowym, o czymś co chcemy od siebie stworzyć i czego wcześniej nie było – wyjaśniał w "Muzycznej Jedynce" Marcin Makowiec.

TU znajdziesz poprzednie Piosenki dnia Jedynki

Materiał na debiutancką płytę New, New jest gotowy od marca. W tej chwili trwają ostatnie rozmowy z wydawcami. Bieżąca działalność zespołu to przede wszystkim koncerty. - Do końca roku mamy zaplanowanych kilka pojedynczych koncertów. Czekamy jeszcze z decyzją a propos trasy, ale myślę, że na początku przyszłego roku powinniśmy zagrać dość dużą trasę po całej Polsce - przyznał Makowiec.

Pomimo nie najlepszych czasów dla branży muzycznej członkowie New, New patrzą w przyszłość z optymizmem. - Uważam, że ludzie coraz bardziej interesują się sceną debiutancko-niezależno-alternatywną i ambitnym popem. Dlatego przed nami i przed innymi zespołami na naszym etapie jest przyszłość - podkreślił Makowiec.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglerta z członkami zespołu New, New.

pg

''

Czytaj także

Ostrowska: wreszcie przestałam słuchać doradców, oto płyta

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 16:21
- Wiele lat chciałam nagrać płytę koncertowa, ale ciągle mnie przekonywano, że to się nie sprzedaje – mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka. Jak to się stało, że płyta "GRAMY!" jednak powstała?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak popularyzatorem. Niemen po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:42
Znany jazzman postanowił rozsławić w świecie polskie piosenki i przygotowuje płytę z nowymi aranżacjami takich hitów jak "Pod papugami" czy "Papaya". O szczegółach tego projektu artysta mówił w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii romantycznie? Podobno mieli opory…

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 17:33
12 października w warszawskiej Sali Kongresowej zespół wystąpi w repertuarze elektroakustyczny. - Brzmi to ciekawie, łagodniej, delikatnie – mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń