X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Kunicka zaśpiewa z serialową lekarką. Po co?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 15:45
Znana, polska artystka debiutowała w studiu Polskiego Radia. Teraz wraca do radia, ale ze szczególnym repertuarem. I szczególnym gościem – Katarzyną Dąbrowską, znaną z serialu "Na dobre i na złe”.
Audio
Halina Kunicka zaśpiewa z serialową lekarką. Po co?
Foto: PR/Wojciech Kusiński

Halina Kunicka wspominała w "Muzycznej Jedynce” swój debiut w warszawskim studiu radiowym przy ul. Myśliwieckiej. – Polskie Radio organizowało konkurs dla piosenkarzy amatorów, a ja byłam wtedy studentką prawa. Moje życie miało potoczyć się inaczej. Wystartowałam jednak w konkursie i on zmienił moje życie w coś wspaniałego – przyznała artystka.

Halina Kunicka opowiadała też, jak wyglądał początek jej kariery. – Zostałam zaproszona do telewizji przez Irenę Dziedzic. I nie bardzo miałam się w co ubrać. Co więcej, moi znajomi i rodzina szukali kogoś, kto miałby telewizor, bo nie był on wtedy zbyt powszechny. Było dość zabawnie. Ale było to dla mnie niesamowite przeżycie, zupełnie nie pamiętam o co mnie pytano – śmiała się wokalistka.

W najbliższy piątek 12 października Halina Kunicka wystąpi na koncercie w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Wydarzenie to będzie częścią obchodów Europejskiego Roku Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Koncert będzie kameralny, także dobór gości i repertuaru był specjalny.

– Zostałam zaproszona do udziału w akcji, która ma na celu integrację osób starszych z młodzieżą. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, więc chętnie się zgodziłam na recital w towarzystwie Jerzego Derfla. I miałam zaprosić też kogoś młodego. Wybrałam więc śpiewającą aktorkę Katarzynę Dąbrowską. Uważam, że ona ma ogromny głos, ogromne możliwości i dokładnie wie, o czym śpiewa – powiedziała artystka.

Więcej informacji o wyjątkowym koncercie znaleźć można w nagraniu audycji. Halina Kunicka zdradziła też w "Muzycznej Jedynce” m.in. dlaczego zdarzało jej się nagminnie wracać ze studia radiowego nad ranem i dla czego cały czas uważa, że – jak w jej przeboju sprzed lat  - świat nie jest taki zły.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Skaldowie przekonali Halinę Kunicką do jazzu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 15:00
- Marcin Kydryński zdradził, że to jego ulubiony utwór z repertuaru mamy – wspomina kompozytor Andrzej Zieliński. - Nic dziwnego: w końcu "Wiatr kołysze gałązkami" to jazzowy walczyk.
rozwiń zwiń