Marek Kościkiewicz 25 lat później

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 16:38
25 lat temu piosenka "Kochać inaczej" przez rok była na liście przebojów radiowej Trójki. Teraz można ją usłyszeć w nowym wykonaniu Kayah. I nie tylko tej piosenki.
Audio
Marek Kościkiewicz w studiu radiowej Jedynki
Marek Kościkiewicz w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Marek Kościkiewicz opowiada w "Muzycznej Jedynce" o swojej najnowszej płycie "25", która powstała z okazji 25 lat jego pracy artystycznej. To zbiór kilkunastu autorskich kompozycji. Wśród kompozycji znalazły się znane, grane w wielu stacjach radiowych przeboje w nowych aranżacjach.
W projekcie wzięli udział: Kayah, Stanisław Soyka, Andrzej Piaseczny, Artur Gadowski, Patrycja Markowska, Kuba Sienkiewicz, Kasia Wilk, Rafał Brzozowski, Michał Karpacki. Kilka piosenek wykonują młodzi, zdolni debiutanci.
Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Markiem Kościkiewiczem.
(ag)

Marek
Marek Kościkiewicz w studiu radiowej Jedynki

Czytaj także

Po 20 latach Marek Kościkiewicz zdradza, o co chodziło ze "Statkami na niebie"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 17:00
Kompozytor i autor tekstu jednego z największych przebojów De Mono ujawnia kulisy jego powstania. Posłuchajcie felietonu Adama Halbera w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski: charyzmę się ma albo nie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 15:30
- Wielcy się tego nie uczyli. Oni to mieli, tacy się urodzili – stwierdza Rafał Brzozowski, który bardzo ceni twórczość takich wykonawców jak Stevie Wonder, Freddie Mercury czy Elvis Presley.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rodził się album "Emu"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 20:31
W pierwszej powakacyjnej odsłonie "Historii pewnej płyty" opowiemy o początkach współpracy Anity Lipnickiej i zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń