Muniek Staszczyk żegna się z chłopięcością

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:28
We wtorek ma premierę album T.Love "Old is Gold". To pierwsza od sześciu lat studyjna płyta zespołu Muńka Staszczyka i - jak sam mówi - świadome pożegnanie z chłopięcością
Audio
  • Muniek Staszczyk i Wojciech Majchrzak w "Muzycznej Jedynce"
Muniek Staszczyk w studiu radiowej Jedynki
Muniek Staszczyk w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Przedpremierowe recenzje są bardzo pochlebne - mówi lider T.Love Muniek Staszczyk . Przyznaje, że długo szukano odpowiedniego studia, w którym utwory brzmiałyby podobnie, jak ich idoli. Te wymagania spełniło studio S-3 Polskiego Radia, w który m nagrywano na taśmę, jak przed laty. Wokalista przyznaje, że nagranie płyty nie było tanie. - Ale warto było - podsumowuje w "Muzycznej Jedynce". Zwłaszcza, że utwory nie zostały poddane komputerowej obróbce i były miksowane, tak jak kiedyś.

Muniek
Muniek Staszczyk (L) i Wojciech Majchrzak (P)

Maciej Majchrzak był współproducentem płyty. Wziął na siebie sprawy techniczne, ale nie tylko. - Była to nasza wspólna, wieloletnia praca, począwszy od wyboru repertuaru, potem maglowaniu go przez wiele, wiele miesięcy, a może i lat, bo to cztery lata trwało - mówi w "Muzycznej Jedynce".
Muniek Staszczyk nie sądzi, aby stare nagrania nie spodobały się młodym miłośnikom zespołu. - W tych utworach jest energia - zapewnia. W warstwie tekstowej płyta ma dwa nurty. Jeden liryczno-miłosny, a drugi publicystyczny z szerokimi wątkami osobistymi. Ale nie ma odniesień do bieżącej polityki. Wyznaje, że płyta to przygotowanie się do dojrzałości mężczyzny, który dobiega 50-ki.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Maria Szabłowska.
(ag)

>>> Zobacz, jakimi studiami nagrań dysponuje Polskie Radio >>> www.studianagran.com.pl

Czytaj także

Muniek Staszczyk: T.Love z premedytacją się cofa

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 17:00
Rockowa legenda zawitała do starych analogowych studiów Polskiego Radia, by nagrać... bluesową płytę. W rozmowie z Anną Will Muniek Staszczyk wyjaśnił skąd te retro-ciągotki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love nagrywa w studiach Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 17:27
- Nagrywamy celowo w tych starych radiowych studiach, ponieważ one są w drewnie i brzmią dobrze, oldschoolowo – mówił w Czwórce Muniek Staszczyk, który na antenie zdradził szczegóły nowego krążka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczna trzydziestka Muńka

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 12:51
Kilkunastu wykonawców - wśród nich Stanisław Soyka, Kasia Kowalska i Robert Gawliński - zaśpiewa w niedzielę wieczorem w Częstochowie piosenki zespołu T.Love.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty T. Love. Płyta nagrana bez komputera

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 12:44
W końcu jest! We wtorek swoją premierę ma "Old is Gold" - pierwszy od 6 lat studyjny album T. Love. - To była najdłuższa, najtrudniejsza i najdroższa sesja nagraniowa - deklaruje Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń