Wyjątkowe trio: Kofta, Wołek i on

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 15:11
Wirtuoz gitary Janusz Strobel przygotował nową płytę z piosenkami do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. O tym, dlaczego zaśpiewanie ich powierzył nieznanej wokalistce, opowiadał w "Muzycznej Jedynce”.
Audio
Janusz Strobel w studiu Jedynki
Janusz Strobel w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Kompozytor, wirtuoz gry na gitarze Janusz Strobel przygotował właśnie nowe wydawnictwo. – To projekt scalający moją twórczość muzyczną z tekstami Jonasza Kofty i Jana Wołka. Wybrałem sobie do tego wspaniałą wokalistkę młodego pokolenia, jeszcze nieznaną, ale o nieprawdopodobnych walorach głosu i możliwościach interpretacyjnych Annę Stankiewicz - mówił gość Muzycznej Jedynki.

 

Efektem współpracy jest 2-płytowy album, zawierający 21 piosenek. Melodie utrzymane są w stonowanych klimatach bossa novy czy jazzu. – Rytm, interpretacja, nawet walory aktorskie, to wszystko w moim odczuciu w piosence powinno być. I zawsze staram się to w moich utworach umieścić – mówił muzyk.

>> Więcej ciekawych wywiadów na stronie "Muzycznej Jedynki"

Janusz Strobel podkreślił też, że bardzo wiele zawdzięcza autorom swoich tekstów. – Składam pokłon w stronę poetów. Teksty, które pisali, były znakomite. I to, jak podejrzewam, jest główna przyczyna, dla której artyści chętnie śpiewają te piosenki. A muzyka stanowi pomost między tekstem a odbiorcą, pełni rolę drugorzędną – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu. Rozmawiał Paweł Sztompke.  

''
ei

Czytaj także

Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 20:05
On - wybitny gitarzysta i kompozytor, ona - jazzowa wokalistka młodego pokolenia. Efekty ich współpracy usłyszeliśmy na antenie Trójki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabaż: miałem strasznego doła

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 19:45
- To moje ostatnie DVD. Mam te swoje 47 lat i już chyba nie nadaję się na takie stresogenne historie - mówił w Jedynce Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider zespołu Strachy Na Lachy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka zaśpiewa z serialową lekarką. Po co?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 15:45
Znana, polska artystka debiutowała w studiu Polskiego Radia. Teraz wraca do radia, ale ze szczególnym repertuarem. I szczególnym gościem – Katarzyną Dąbrowską, znaną z serialu "Na dobre i na złe”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz 25 lat później

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 16:38
25 lat temu piosenka "Kochać inaczej" przez rok była na liście przebojów radiowej Trójki. Teraz można ją usłyszeć w nowym wykonaniu Kayah. I nie tylko tej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dąbrowska zdradza w Jedynce tajemnicę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 17:29
Studio "Muzycznej Jedynki" odwiedziła Anna Dąbrowska, która opowiadała o swojej nowej płycie. Ale zrobiła też poważne wyznanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk żegna się z chłopięcością

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:28
We wtorek ma premierę album T.Love "Old is Gold". To pierwsza od sześciu lat studyjna płyta zespołu Muńka Staszczyka i - jak sam mówi - świadome pożegnanie z chłopięcością
rozwiń zwiń