X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy uwielbiani w Izraelu. Za muzykę żydowską

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 17:56
Zaczynali od muzyki klezmerskiej, której definicja jednak z czasem stała się dla nich zbyt wąska. – Proponujemy rytmy bardziej nowoczesne, ale nadal związane z naszymi muzycznymi korzeniami – mówi o nowej płycie zespołu Bester Quartet Jarosław Bester.
Audio
  • Jarosław Bester w "Muzycznej Jedynce" o nowej płycie
Bester Quartet
Bester QuartetFoto: myspace.com / Tzadik

Grupę tworzą czterej instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni. W ich muzyce słychać elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki. Formacja ta jest nowym obliczem grupy The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.

- Zespół swoją drogę rozpoczął od tradycyjnej muzyki żydowskiej. Później trochę oddaliśmy się od tego nurtu, a muzyka stała się bardziej nowoczesna. Stąd też zmiana nazwy – mówił w "Muzycznej Jedynce” Jarosław Bester.

  Zespół wydał właśnie, po 5 latach od krążka "Remembrance", nową płytę. "Metamorphoses" to 10 wirtuozerskich utworów opartych na klasycznych formach kompozycyjnych z uwzględnieniem improwizacji. – Na płytę trzeba było trochę poczekać, ale to dlatego, że w zespole zachodziły zmiany. Mamy m.in. nowego kontrabasistę Mikołaja Pospieszalskiego. Ale obiecywałem, że płyta będzie i jest – mówił Jarosław Bester.

Zespół koncertuje na całym świecie. – Ostatnio graliśmy w Serbii, czy Niemczech. Graliśmy też w Izraelu, gdzie publiczność przyjęła nas bardzo gorąco. Teraz będziemy koncertować w Polsce – zapowiada Jarosław Bester. Zespół będzie można zobaczyć m.in. w Kielcach, Gdyni i Warszawie.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

Więcej rozmów z ciekawymi twórcami znajdziesz na stronie "Muzycznej Jedynki"

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bester Quartet - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 07:00
Zespół fenomen na światowym rynku muzycznym! Bester Quartet wystąpił 1 marca w Koncercie Urodzinowym radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrywają u Preisnera, wydają u Zorna, jadą do Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 14:20
Najsłynniejszy polski zespół wywodzący się z tradycji klezmerskiej opublikował - po 5 latach przerwy - nową płytę. Z tej okazji Jarosław Bester był gościem w Dwójkowych "Źródłach".
rozwiń zwiń