Natasza Urbańska może zrobić światową karierę

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 19:10
Aktor i reżyser Janusz Józefowicz, prywatnie mąż Nataszy zdradza w radiowej Jedynce jej zawodowe plany. Być może już wkrótce wystąpi w zagranicznej superprodukcji.
Audio
Natasza Urbańska
Natasza UrbańskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Natasza Urbańska występuje obecnie w musicalu "Polita", pierwszym na świecie musicalu prezentowanym w technologii 3D. Czegoś takiego nie zrobili nawet Amerykanie. Musical bije rekordy popularności.

Niedawno przyjechał zobaczyć musical Robin de Levita, który zrealizował w USA, Niemczech, Hiszpanii i Holandii takie musicale jak "Titanic", "Dracula", "West Side Story", "Cats", "Upiór w operze" czy "Mamma Mia". - Ja się spotkałem z nim po przedstawieniu - mówi w "Leniwej niedzieli" Janusz Józefowicz. Producent był pod wrażeniem technologii, ale przede wszystkim oczarowała go Natasza Urbańska. - Powiedział mi. Janusz, ja mam dla niej musical - zdradza gość radiowej Jedynki. Nie chciał wyjawić tytułu, ale liczy, że  już niedługo będzie kolejny musicalowy tytuł dla Nataszy.

W rozmowie z Marią Szabłowską opowiada, jak powstawał musical "Polita", ale wspomina też jak poznał się z Nataszą. Miała wówczas 14 lat i chciała grać w pierwszej edycji słynnego "Metra". I nawet dotarła do finału castingu, kiedy Józefowicz spytał ją o wiek. Jak usłyszał, że jest nieletnia odesłał ją i poprosił, aby przyszła po kilku latach. Natasza nie chciała przyjść, ale ojciec przekonał ją, aby jednak zgłosiła się do udziału w "Metrze". I w efekcie zaśpiewała i zagrała w nim główną rolę.

Janusz Józefowicz opowiada też o życiu prywatnym z Nataszą, wścibstwie paparazzich, o musicalu "Metro", który ciągle jest grany, choć od premiery minęło 21 lat.

Posłuchaj całej rozmowy.

(ag)

Czytaj także

Janusz Józefowicz robi teatr 3D (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 09:00
Reżyser przygotowuje spektakl XXI wieku. To będzie widowisko, jakiego jeszcze nie było, ze sprzętem, który do tej pory w teatrze nie był wykorzystywany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natasza Urbańska odsłoniła tablicę ku czci Poli Negri

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 19:01
W Bydgoszczy odsłonięto pamiątkową tablicę na ścianie domu, który Pola Negri kupiła w latach 20. dla swojej matki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Józefowicz przenosi technologię 3D do teatru

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 17:10
Stało się tak za sprawą musicalu "Polita", który opowiada historię najsłynniejszej w dziejach polskiej aktorki Poli Negri. To pierwsze na świecie widowisko teatralne zrealizowanie w technice stereoskopii.
rozwiń zwiń