Australijski John Lennon zagrał w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 18:39
Nazywa się Jacob Butler, jest fanem Johna Lennona oraz Elvisa Costello i niedawno nagrał debiutancką płytę. W Jedynce wykonał na żywo dwie piosenki z tego albumu.
Audio
Jacob Butler
Jacob ButlerFoto: materiały promocyjne

Przepustką do kariery był dla Jacoba Butlera występ w australijskich edycjach Idola i X Factor. Jak jednak podkreśla, sam udział w talent show to za mało, by zostać artystą. - Trzeba przede wszystkim mieć pomysł na siebie i wiedzieć kim chcesz zostać. Ciężka praca tak naprawdę zaczyna się dopiero po programie. To czy pozostaniesz w przemyśle muzycznym czy nie rozstrzyga się właśnie wtedy - mówił w "Muzycznej Jedynce".

6 listopada do sklepów trafi debiutancka płyta Jacoba Butlera - "Reason". Specjalnie dla słuchaczy Jedynki Australijczyk zaśpiewał na żywo dwie piosenki z tego albumu. Występowi przysłuchiwała się obecna akurat w studiu wycieczka szkolna z Ciepielowa. Sądząc po brawach, muzyka przypadła młodej publiczności do gustu.

 

Posłuchaj występu Jacoba Butlera w studiu Jedynki i rozmowy Marii Szabłowskiej z artystą.

pg 


Czytaj także

Wojciech Waglewski jak hip-hopowy dj

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 16:17
Lider Voo Voo odwiedził Jedynkę w związku z premierą "Nowej płyty". - Trudno to nawet nazwać tytułem. To jest stwierdzenie faktu - tłumaczył tytuł albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz wydaje... dzieła zebrane

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 19:24
Fani królowej polskiej piosenki mogą zacierać ręce z radości. Już niebawem do sklepów trafią reedycje ponad 30 jej płyt winylowych. Znajdą się na nich takie przeboje jak "Futbol" czy "Jarmarki" - nigdy wcześniej nie wydane na winylu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kleyff: najbardziej ludzkie jest milczenie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 17:50
Bard, poeta, kompozytor i malarz. Sam o sobie lubi mówić, że nie wypowiada się, tylko odpowiada. Ta zasada doskonale sprawdziła się przy pracy nad jego biografią zatytułowaną "Rozmowa". Książka ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń