Klątwa "Czterech pancernych i psa" prześladuje aktora

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 21:10
W poniedziałek rozdano Warszawskie Nagrody Teatralne, czyli popularne Feliksy. To prestiżowe nagrody przyznawane przez środowisko teatralne stolicy - kolegom aktorom i reżyserom.
Audio
  • Włodzimierz Press po odebraniu Feliksa Warszawskiego
Włodzimierz Press odbiera Feliksa Warszawskiego
Włodzimierz Press odbiera Feliksa Warszawskiego Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Jednym z laureatów tegorocznych Warszawskich Feliksów jest Włodzimierz Press. Aktor został nagrodzony za kreację drugoplanową w spektaklu "Udręka życia" autorstwa Hanocha Levina w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym. W spektaklu grają też Anna Seniuk i Janusz Gajos.
Janusz Gajos długo wyzwalał się z roli Janka. A Włodzimierz Press w "Czterech pancernych" grał Gruzina Grigorija i uważany był za najprzystojniejszego członka załogi. - Chyba z tej roli do końca się nie wyzwoliłem - mówi aktor w radiowej Jedynce. Bo czasem zaczepiają go ludzie na ulicy i przyznają, że rozpoznają w nim właśnie Grigorija. - To miłe, ale gdzieś mi to ciąży - przyznaje Włodzimierz Press.
Aktor cieszy sie, że po wielu latach mógł znów zagrać z Januszem Gajosem. Bo od czasu serialu nie dane im było grać razem.
Posłuchaj całej rozmowy Joanny Sławińskiej z Włodzimierzem Pressem.
Nagrodę Feliksa Warszawskiego za najlepszą rolę męską przyznano Mariuszowi Banaszewskiemu występującemu w "Sprawie". Z  Mariuszem Bonaszewskim rozmawialiśmy w Jedynce kilka dni przed uroczystością.
Za pierwszoplanową rolę żeńską nagrodę otrzymała Monika Krzywkowska za rolę Pani Dulskiej w spektaklu "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym.
Jerzy Jarocki - zmarły kilkanaście dni temu reżyser został uhonorowany nagrodą  Feliksa Warszawskiego za reżyserię spektaklu "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarocki pośmiertnie nagrodzony Feliksem Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 21:43
Jerzy Jarocki otrzymał nagrodę w kategorii najlepsza reżyseria za spektakl "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Feliksy dla najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 12:00
W Warszawie wręczono nagrody dla stołecznych twórców teatralnych. W kategorii: "najlepsza reżyseria" wyróżniono pośmiertnie Jerzego Jarockiego.
rozwiń zwiń