Co łączy Stachursky'ego z Gajosem?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 17:00
"Jacku, co się stało?" - to pytanie, które dawny król polskich dyskotek słyszy najczęściej od czasu wydania płyty pod wiele mówiącym tytułem "Boski plan". Zbigniew Zegler próbował w Jedynce drążyć temat...
Audio
Stachursky w Jedynce
Stachursky w JedynceFoto: Emilia Iwanicka / PR

- To brawurowe posunięcie. Nie boisz się, że twoi starzy fani mogą się poczuć zawiedzeni, a nawet zdradzeni? - zapytał prowadzący "Muzyczną Jedynkę". Trzeba pamiętać, że większość zna Stachursky'ego jako wykonawcę przebojów "Jeżeli możesz", "Zostańmy razem", czy "Dosko".

Tymczasem już tytuł nowego albumu Stachursky'go sygnalizuje kierunek gwałtownej wolty, jaka dokonała się, zarówno w muzycznej, jak i tekstowej warstwie twórczości artysty w ostatnich trzech latach. Sam muzyk wiele mówił ostatnio w wywiadach udzielanych prasie o wewnętrznej przemianie, jaka miała się w nim dokonać.

Resztę dopowiada, promujący płytę, utwór tytułowy:

 

- Cóż, wszystko się zmienia. Dziś po prostu towarzyszą mi, jako człowiekowi i jako artyście, zupełnie inne emocje i nie potrafię tego ukryć, ani przed sobą, ani przed słuchaczami - wyjaśnia Stachursky. - Przez wiele lat byłem przekonany, że jestem powołany do tworzenia tanecznych przebojów, przy których ludzie mogą się bawić. Teraz mam do powiedzenia coś innego, o wiele bardziej wartościowego i osobistego - dodaje.
Artysta zdradził też, że film "Żółty szalik" z wybitną rolą Janusza Gajosa to jeden z jego ulubionych obrazów. Czy ma to coś wspólnego z jego niezwykłą przemianą? Posłuchaj nagrania rozmowy.

Płyta "Boski plan" ukazała się pod patronatem Pierwszego Programu Polskiego Radia

Czytaj także

Jam Jest 444... Urodziny Stachursky'ego

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 11:50
26 stycznia Jacek Łaszczok skończy 46 lat. To jeden z nielicznych współczesnych polskich artystów pop, którym udaje się odnosić sukcesy przez kolejne dwie dekady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Gajos: Wycisnąć szczęście jak cytrynę

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 15:00
- Czasem nie zauważamy, że jest blisko. Raz uda nam się szczęście przytulić, innym razem nie - mówił znany aktor w Jedynce. - Szczęście często się zjawia wtedy, kiedy trzeba, w sposób niespodziewany, czasem zaskakujący dla nas samych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stachursky i polskie hity (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 15:31
Swoje największe hity podczas koncertu "Lata z Radiem w Tarnobrzegu zaprezentował - jak sam o sobie mówi - największy szansonista estradowy w Polsce, czyli Stachursky!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stachursky "Boski plan"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek w "Sygnałach dnia" w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń