X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na albumie Rynkowskiego artysty mniej niż innych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 16:26
Na podwójnym albumie "Ryszard Rynkowski: Razem" piosenkarz nie śpiewa sam. Można powiedzieć, że śpiewa mniej niż inni. Dlaczego? Wyjaśnia to w Muzycznej Jedynce.
Audio
Ryszard Rynkowski
Ryszard RynkowskiFoto: PAP/Adam Warżawa

- Jestem razem z elbląskimi Wizytówkami - mówi gość radiowej Jedynki . To chór, który toczył bój aż do finału w "Bitwie na głosy". 13 piosenek, które grupa śpiewała w programie są na pierwszej płycie. Na drugiej są przeboje artysty w wersji symfonicznej grane przez Elbląską Orkiestrę Kameralną, z którą współpracują i którą dyrygują najlepsi muzycy. Wspomaga ją część orkiestry Sinfonia Baltica ze Słupska.
Teraz Ryszard Rynkowski i jego grupa zbierają 90 tysięcy złotych. Bo obiecali Elblągowi, który ich bardzo mocno wspierał, że jak wygrają nagrodę główną to przekażą ją Fundacji Elbląg. Program jednak wygrał Kamil Bednarek, a Rynkowski i jego chór dostali tylko 10 tysięcy. Dlatego liczą, że płyta będzie się dobrze sprzedawała i uda się zebrać wspomniana sumę 90 tys., tym bardziej, że artyści solidarnie zrzekli się tantiem wykonawczych.
Pytany dlaczego akurat wybrał Elbląg i wspiera miasto artysta wyjaśnił, że przeszedł mu już czas ścigania się. - Odczuwam potrzebę, że to co robie powinno już mieć sens - mówi. A ponieważ pieniądze trafią do fundacji, która ma pomagać młodym ludziom, którym życie nie pozwala na kontynuowanie nauki, więc wie, że wykorzysta fundusze sensownie.

Rozmawiał Pawel Sztompke.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Cygan: postać na scenie jest ważniejsza od tych paru linijek tekstu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 17:00
Bohater "Niedzieli z Jedynką" opowiada o studiach cybernetycznych, "wymyślaniu" Ryszarda Rynkowskiego oraz swoich planach dramaturgicznych.
rozwiń zwiń