Na albumie Rynkowskiego artysty mniej niż innych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 16:26
Na podwójnym albumie "Ryszard Rynkowski: Razem" piosenkarz nie śpiewa sam. Można powiedzieć, że śpiewa mniej niż inni. Dlaczego? Wyjaśnia to w Muzycznej Jedynce.
Audio
Ryszard Rynkowski
Ryszard RynkowskiFoto: PAP/Adam Warżawa

- Jestem razem z elbląskimi Wizytówkami - mówi gość radiowej Jedynki . To chór, który toczył bój aż do finału w "Bitwie na głosy". 13 piosenek, które grupa śpiewała w programie są na pierwszej płycie. Na drugiej są przeboje artysty w wersji symfonicznej grane przez Elbląską Orkiestrę Kameralną, z którą współpracują i którą dyrygują najlepsi muzycy. Wspomaga ją część orkiestry Sinfonia Baltica ze Słupska.
Teraz Ryszard Rynkowski i jego grupa zbierają 90 tysięcy złotych. Bo obiecali Elblągowi, który ich bardzo mocno wspierał, że jak wygrają nagrodę główną to przekażą ją Fundacji Elbląg. Program jednak wygrał Kamil Bednarek, a Rynkowski i jego chór dostali tylko 10 tysięcy. Dlatego liczą, że płyta będzie się dobrze sprzedawała i uda się zebrać wspomniana sumę 90 tys., tym bardziej, że artyści solidarnie zrzekli się tantiem wykonawczych.
Pytany dlaczego akurat wybrał Elbląg i wspiera miasto artysta wyjaśnił, że przeszedł mu już czas ścigania się. - Odczuwam potrzebę, że to co robie powinno już mieć sens - mówi. A ponieważ pieniądze trafią do fundacji, która ma pomagać młodym ludziom, którym życie nie pozwala na kontynuowanie nauki, więc wie, że wykorzysta fundusze sensownie.

Rozmawiał Pawel Sztompke.

(ag)

Czytaj także

Jacek Cygan: postać na scenie jest ważniejsza od tych paru linijek tekstu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 17:00
Bohater "Niedzieli z Jedynką" opowiada o studiach cybernetycznych, "wymyślaniu" Ryszarda Rynkowskiego oraz swoich planach dramaturgicznych.
rozwiń zwiń