Naczelny "Twórczości" namówił K.A.S.A. do grania...

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 13:00
- Agnieszka Chylińska, która ma określony wizerunek, napisała książkę dla dzieci. A ja, kojarzony z muzyką lekką, łatwą i przyjemną, napisałem książkę dla dorosłych - mówi Krzysztof Kasowski.
Audio
  • Posłuchaj całej rozmowy z Krzysztofem Kwiatkowskim
Krzysztof K.A.S.A Kasowski
Krzysztof K.A.S.A Kasowski Foto: A.Szozda/PR

K.A.S.A - kojarzony dotąd z przebojami, jak :”Kasa i sex”, "Chcę być idolem” , "Piękniejsza", czy "Maczo” - wydał właśnie swoją pierwszą książkę. - Napisałem ją sam. To dużo, jak na dzisiejsze czasy. Z okazji Euro nawet piłkarze pisali książki. Ale potem się okazywało, ktoś je pisał za nich albo były to wywiady-rzeki - podkreśla gość " Muzycznej Jedynki” .

/

Wokalista przyznaje, że to nie jego pierwsze podejście do pisarstwa. Dwadzieścia lat temu próbował opublikować opowiadania na łamach pisma "Twórczość". - Redaktor naczelny powiedział mi: "No fajne to jest, fajne, ale pisarz to musi jeszcze coś przeżyć. Robi pan coś jeszcze?" Odpowiedziałem: "No, jeszcze trochę gram". Odparł: "To niech pan gra. A potem pan coś napisze" - wspomina K.A.S.A.

Do pisania wrócił właśnie teraz i wydał "Kontrakt”. Książka to próba opisania rzeczywistości polskiego show-biznesu. - Nie chciałem nikomu zaszkodzić. W zasadzie to chyba sam się najbardziej odsłaniam - tłumaczy Kasowski.

Główny bohater "Kontraktu” jest początkującym wokalistą, który podpisuje kontrakt z dużą firmą fonograficzną. Zgadza się z góry na wszystkie postawione mu warunki. Nagrywa swój pierwszy album i staje się typowym, komercyjnym produktem firmy płytowej.

- Coraz więcej ludzi pragnie być sławnymi i nie wie, z czym to się wiąże - zauważa gość Jedynki. - Nie jest ważne, czy ktoś jest popularny w szkole, na osiedlu, w jednym mieście, czy na całym świecie. Na pewno odczuwa presję - dodaje.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

Czytaj także

Polacy nie są zainteresowani kulturą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 18:58
Goście jedynkowej "Debaty" zastanawiają się nad tym, jak rozwiązać problemy polskiej kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy martwi razem" - wygraj książkę w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:30
Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski show-biznes skupia się tu jak w soczewce

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 15:47
- Jestem szczera, ale chyba nikomu nie dokopuję. Po prostu nazywam rzeczy po imieniu - mówiła w Jedynce Lidia Stanisławska, autorka książki "Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

K.A.S.A. "Dom tam, gdzie ty"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:14
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń