X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczepkowska szczerze o ADHD. Swoim i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 17:17
- Przez deficyt uwagi w jednej sekundzie, w głowie, można znaleźć się na greckiej plaży – tłumaczy popularna aktorka. Żeby przybliżyć problem ADHD u dorosłych Joanna Szczepkowska napisała i wyreżyserowała spektakl.
Audio
  • Z Joanną Szczepkowską rozmawiała Joanna Sławińska
Joanna Szczepkowska
Joanna SzczepkowskaFoto: Jacek Konecki/ PR

 "ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny" można oglądać w Teatrze Studio. To artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi i problemy, które wywołuje przypadłość. Jak na przykład notoryczne gubienie przedmiotów.

– Szukanie rzeczy to część życia "adehadowców”. Stąd w przedstawieniu sekwencja, kiedy szukam kluczy w torebce. Zastanawiam się gdzie byłam, żeby pójść tam ich poszukać. Byłam w kawiarni, więc chcę tam zadzwonić. Wtedy zaczynam poszukiwanie komórki, ale nagle odnajduję klucze. To są epizody normalne dla ludzi, którzy maja deficyt uwagi – opowiadała w radiowej Jedynce Joanna Szczepkowska.

Aktorka podkreśla przy tym, że problem nie tkwi w pamięci. – Ja mam teorię, że to kwestia dotyku. Bo człowiek normalnie skoncentrowany czuje klucze, które wziął do ręki. I odkłada je na miejsce. Natomiast ludzie, którzy odjeżdżają skojarzeniami, biorąc klucze do ręki przestają je czuć - tłumaczyła.

Joanna Szczepkowska sama przyznaje się do ADHD. I tłumaczy, jak wygląda to u niej. – W jednej sekundzie, w głowie, można znaleźć się na greckiej plaży. I wpada się w to bardzo głęboko. Wtedy te wspomniane klucze przestają istnieć. Ja w szkole byłam bardzo spokojną dziewczynką. Tylko ciągle zapatrzoną w okno – powiedziała.

Dlaczego w życiu ludzi z deficytem uwagi zdarza się wiele zabawnych sytuacji i jak to się dzieje, że ludzie z ADHD często padają ofiarami ludzi sprytnych? Między innymi o tym usłyszysz w nagraniu rozmowy Joanny Sławińskiej z Joanną Szczepkowską. Zapraszamy! (ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: Moje życie było przeciętne do bólu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 10:56
Popularna aktorka wspominała w Dwójce swój dom rodzinny, opowiadała o teatrze telewizji, swoich aktorskich mistrzach oraz o nieobecności w mediach, która może być czasem znacząca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: w Polsce zastrasza się aktorów!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 15:04
Popularna aktorka filmowa i teatralna jest również wziętą autorką felietonów, scenariuszy filmowych, sztuk dramatycznych i książek. W Jedynkowym "Spotkaniu z mistrzem" Joanna Szczepkowska mówiła m.in. dlaczego... nie czuje się mistrzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepkowska: czekamy na dary i rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 12:20
- Dzieci często świetnie udają i nie pokazują po sobie, jak jest im źle. Wstydzą się przed rówieśnikami - podkreśla aktorka, ambasadorka akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" Joanna Szczepkowska.
rozwiń zwiń